Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Syriusz - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Syriuszek
Znaczenie : płonący, gorący, roziskrzony
Planeta : Jowisz i Merkury
Znane : św. Syrus (Syriusz), Syriusz Black
Imieniny : imię nie występuje w kalendarzu
 

Historia i znaczenie imienia Syriusz

Wiele osób, słysząc imię Syriusz, może przyjść na myśl Syriusz Black, czyli postać z popularnych książek o Harry’m Potterze. Samo imię jest odpowiednikiem łacińskiego Sirius – nazwy najjaśniej świecącej gwiazdy w gwiazdozbiorze Wielkiego Psa. Nazwa ma pochodzenie greckie, od słowa σειριος (seirios), oznaczającego „płonący, gorący, roziskrzony”. Imię Syriusz może być także utożsamiane z imieniem Syrus, które nosiło trzech katolickich świętych w historii Kościoła.

Numerologia imienia Syriusz

Liczba imienia Syriusz to numerologiczna TRÓJKA, pasująca do osób optymistycznych i radosnych.

Jaki jest Syriusz?

Syriusz uwielbia przebywać w naturze. Właściwie, jeśli tylko może – nie wraca do domu, spędzając czas na obserwacji ptaków i roślin. Już w dzieciństwie trudno jest go przywołać z kontemplacji świata na podwórku. W dorosłym życiu rozwija się to we wnikliwość i zdolność do wychwytywania szczegółów. Nic nie umknie przed Syriuszem!

To jednak odrobinę ucieczkowe zanurzanie się w naturze powoduje, że Syriusz nie jest mistrzem życia towarzyskiego. Ma kilku przyjaciół, ale zazwyczaj wychodzi z założenia, że zwierzęta to byty lepsze niż ludzie i to w ich otoczeniu preferuje spędzać swój czas. Za to przyjaciele, których już ma, są przeważnie na całe życie. Jak tylko zaakceptują pewne „dziwactwa” Syriusza!

Zawodowo Syriusz na pewno odnajdzie się jako analityk, przyrodnik czy leśniczy. A z całą pewnością lepiej, by stronił od zawodów polegających na pracy z ludźmi, które nie będą dla niego żadną przyjemnością.

Znak zodiaku imienia Syriusz

Imię Syriusz najlepiej pasuje do znaków Bliźniąt, Strzelca i Wodnika, doskonale współgrających z jego charakterem.

756 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent