Sylwester

Sylwester - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Sylwek
Znaczenie : leśny, z lasu
Planeta : Mars i Merkury
Znane : Sylwester Chęciński, Sylvester Stallone
Imieniny : 31 grudnia

Historia imienia

Silva to w łacinie „las”, zaś silvester – „leśny”. Imię Sylwester w dawnej Polsce tłumaczono na: „Lasota”. Kiedy jest dzień św. Sylwestra (jednego z pierwszych papieży) – każdy wie: w ostatni dzień roku. 31 grudnia to imieniny Sylwestra i Melanii. Sylwester i Melania to święta para, niemal jak Adam i Ewa. Można pofantazjować, jak to Dobry Bóg stwarzał świat dwa razy i w jakimś innym raju żyła druga para naszych prarodziców – czyli właśnie Melania i Sylwester. Wskazywałyby na to znaczenia tych imion. Sylwester, czyli „leśny”, to dobre imię dla Praczłowieka, który dopiero co wyszedł z lasu. Melania to po grecku: „czarna”. A jak wiadomo z badań genetyków, wspólna pramatka rodu ludzkiego żyła w Afryce i była czarnej rasy. Skoro znamy liczby ich imion, możemy odgadnąć, jakie mieli charaktery. Sylwester to PIĄTKA, czyli pewny siebie ryzykant, często lekkomyślny i ufny w swoje szczęśliwe gwiazdy. Melania to DWÓJKA, a więc istota łagodna i pokojowo usposobiona, licząca na silną dłoń swojego Sylwestra. Razem tworzyliby lepiej dobraną parę niż poczciwy Adam i krnąbrna Ewa.

Znaczenie imienia Sylwester

Sylwester = leśny, z lasu

Numerologia imienia Sylwester

Liczba imienia równa jest PIĘĆ, a więc imię to pomaga w życiu aktywnym, pełnym przygód, wyzwań i ryzyka.

Jaki jest Sylwester?

Często na zasadzie magicznego podobieństwa bywa nadawane chłopcom, którzy w młodym wieku są ruchliwi, pełni energii i muszą się wyhasać, a jako dorośli są przedsiębiorczy, lubią życie czynne, chętnie przewodzą, kierują innymi i wprowadzają w życie swoje pomysły. Wydaje się, że Sylwestrowie mają wrodzoną żyłkę do handlu i innych interesów – co oznaczałoby, że spośród planet to imię ma w swej opiece Merkury, wzmocniony przez Marsa.

Znak zodiaku imienia Sylwester

Sylwester to imię, które najlepiej nadawać Bliźniętom, a także Baranom, Strzelcom i Wodnikom. Dobrze też współdziała ze znakami Raka, Lwa, Panny i Skorpiona, choć nieco gorzej się nadaje dla takich miłośników spokoju i piękna, jak Byk, Waga i Ryby oraz dla zasadniczych Koziorożców.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie