Stella
UD

Stella - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Stelka, Stellunia
Znaczenie : gwiazda
Planeta : Księżyc i Jowisz
Znane : Stella McCartney, Stella Adler, Stella Walsh, Stella Niemierko
Imieniny : 11 maja, 14 lipca i 4 września
 

Historia imienia

Imię Stella jest imieniem wywodzącym się z języka łacińskiego, w którym znaczy „gwiazda”. Patronką tego imienia w kościele katolickim jest św. Stella, żyjąca w Galii w III wieku. W Polsce imię to zaczęło się pojawiać od 1820 roku. Jego inna forma to Stela.

Znaczenie imienia Stella

Z łaciny: gwiazda.

Numerologia imienia Stella

Liczbą imienia Stella jest SZEŚĆ, czyli liczba dyplomatów i negocjatorów, którzy doskonale potrafią budować relacje społeczne.

Jaka jest Stella?

Z tak bogatą osobowością, urocza Stella została urodzona, by kochać, przynosić szczęście innym, tworzyć pokój, piękno i harmonię wszędzie tam, gdzie się pojawi. Ludzie bardzo lubią przebywać w jej towarzystwie, ponieważ ma kojący, dobroczynny wpływ. Jest gotowa do dużego wysiłku, by ludzie ją kochali. Jest ciepła i pomocna, jednakże cechuje ją również perfekcjonizm i drobiazgowość. Jest obdarzona bogatą wyobraźnią i zdolnością rozumienia uczuć innych, co może wpłynąć na jej wybór ścieżki zawodowej. Świetnie sprawdza się w zawodach „pomagaczy”, takich jak lekarz, psycholog czy pedagog.

Jako dziecko, Stella jest uroczą małą dziewczynką, którą wszyscy wokół lubią. Jeśli jest nadmiernie chroniona zdarza się, że później ma trudności z podejmowaniem autonomicznych decyzji, dlatego najlepiej pozostawić jej odpowiednią dawkę samodzielności i obowiązków.

Znak zodiaku imienia Stella

Imię Stella najbardziej pasuje do dziewczynek urodzonych w znaku Raka, Byka i Skorpiona. Są to znaki związane ze spokojem, umiłowaniem więzi rodzinnych i bliskich relacji.

Gwiazdy i sławne osoby, które dały swojej córce imię Stella:

Joanna Liszowska,

Melanie Griffith i Antonio Banderas,

Paul McCartney,

Harvey Keitela i Lorraine Bracco,

Agata Siecińska,

Dave Gahan

267 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent