Stanisława
UD

Stanisława - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Staszka, Stasia
Znaczenie : od imienia Stanisław, które zawiera rdzenie ustanawiać i sławny
Planeta : Mars
Znane : Stanisława Celińska Stanisława Fleszarowa-Muskat, Stanisława Ryster
Imieniny : jak Stanisław, czyli 8 maja, 14 sierpnia i 13 listopada, a oprócz tego 5 sierpnia

Historia imienia

Słowiańskie imiona Stanisław i Stanisława są tak stare, że nie od razu zgadujemy, co mogły na początku oznaczać. Dotąd mamy w naszym języku słowa takie jak „zastanowić się”, „stanowczy”, „ustanowić”. Tak więc imiona te życzyły kiedyś silnej woli i umiejętności w podejmowaniu decyzji. Więcej o tym piszemy przy imieniu Stanisław.

Znaczenia imienia Stanisława

Stanisława – od imienia Stanisław, które zawiera rdzenie ustanawiać i sławny.

Numerologia imienia Stanisława

Paniom imieniem Stanisława pomaga jeszcze to, że ich liczbą jest JEDYNKA – czyli liczba oznaczająca tych, którzy w życiu coś zaczynają i budują od podstaw. Przyda się więc Stanisławom ich wrodzona stanowczość i zamiłowanie do ustanawiania nowego porządku.

Jaka jest Stanisława?

Stanisławy nie należą do istot płochych ani lekkomyślnych. Przeciwnie, chętnie podejmują się odpowiedzialnych zadań i ról społecznych. Życie traktują poważnie, są zapobiegliwe i można polegać na ich zdrowym rozsądku. Rodzice nadający swojej córeczce imię Stanisława powinni wiedzieć, że wyrośnie na kobietę samodzielną, ambitną i dobrze sobie radzącą z wszelkimi kłopotami. Co więcej, Stanisława często będzie wygrywać w konkurencjach typowych raczej dla silnych mężczyzn.

Znak zodiaku imienia Stanisława

Jakiemu znakowi zodiaku najlepiej odpowiada to imię? Dwa są najbardziej odpowiednie: Koziorożec i Skorpion. Stanisława ze znaku Koziorożca już w szkole będzie wybierana do samorządów, a później stanie się ostoją swojej społeczności. Będąc urodzona w znaku Skorpiona, silną ręką pokieruje swoją rodziną lub firmą. Również znakom takim jak Panna i Rak to imię pomoże w rozwinięciu wrodzonych talentów. Bykom, Wagom i Wodnikom imię Stanisława doda powagi, siły charakteru i równowagi ducha. Ryby skłonić może do nadmiernych poświęceń. Barany, Lwy, Strzelce i Bliźnięta mają wiele bliższych sobie imion, również spośród tych o liczbie jeden.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

598 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent