Seweryn
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Seweryn - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Sewerynek
Znaczenie : poważny, surowy
Planeta : Saturn i Mars, także Pluton
Znane : Seweryn Krajewski
Imieniny : 8 stycznia, 1 lutego, 8 czerwca, 23 października, 1, 8 i 19 listopada

Historia imienia

U źródeł imienia Seweryn jest łacińskie słowo severus, które znaczyło „surowy, poważny, srogi”. W językach słowiańskich istniał podobny wyraz, który dziś by brzmiał po polsku „siewierz”. Słowo to oznaczało północny wiatr, śnieżycę lub północ.

Znaczenie imienia Seweryn

Seweryn znaczy poważny, surowy.

Numerologia imienia Seweryn

Liczbą imienia Seweryn jest DZIEWIĄTKA, która wiąże się z wychodzeniem poza to, co znane, sprawdzone i bezpieczne.

Jaki jest Seweryn?

Zgodnie z magią ich imienia w Sewerynach siedzi dusza rogata i romantyczna! Są miłośnikami skrajności. Pociąga ich niebezpieczeństwo, ryzyko, i lubią się sprawdzać w sytuacjach, w których trzeba pokonać własny lęk i słabość. Obce jest im wyrachowanie. W życiu nie kierują się kalkulacjami ani nawet rozsądkiem. Mają na to zbyt gorące serca, choć często chowają je pod zimną skorupą: udają szorstkich, twardych, nieprzystępnych. Kto chciałby ich rozgryźć i wkupić się w ich łaski, musi się zwykle mocno napracować. Ale bywa też inaczej: jeżeli Seweryn poczuje w drugim człowieku bratnią duszę, gotów go natychmiast chwycić w objęcia. Sewerynowie z mężczyznami zawierają przyjaźnie na śmierć i życie, a kobiety kochają miłością namiętną i nierozumną. Swoim wybrankom (jeśli jest to naprawdę miłość, a nie chwilowa przygoda) pozostają wierni do końca – nawet jeśli ona odejdzie pierwsza. Może liczyć na ich pomoc każdy, kto jest w potrzebie, cierpi, potrzebuje wsparcia – o ile tylko nie kryje jakichś nieczystych intencji. Sewerynowie są mistrzami w wykrywaniu fałszu, a gdy raz się do kogoś zrażą, nigdy już mu nie podadzą ręki. Dla mężczyzn tego imienia pojęcia „cześć” i „honor” zachowały swój dawny sens. Sewerynowie, trzeba przyznać, nie najlepiej znoszą współczesną cywilizację i miejskie życie, gdzie zbyt wiele jest zakłamania. Wydaje się, że najlepszym dla nich środowiskiem są wysokie góry i daleka północ, ewentualnie pełne morze – czyli miejsca, gdzie jest wystarczająco wiele przestrzeni dla ludzi, którzy pragną być sobą, a życie jest twarde i uczciwe i nikogo nie rozpieszcza.

 Znak zodiaku imienia Seweryn

Seweryn to imię w sam raz dla wytrwałego i prostolinijnego Koziorożca, dla miłującego wolność Wodnika, dumnego Lwa i bezkompromisowego Skorpiona; dobrze też będą sobie z nim radzić porywcze Barany i Strzelce. Dla wielu jednak znaków to imię niesie energię zbyt obcą ich naturze. Nie jest raczej odpowiednie dla racjonalnej Panny, domatora Raka ani dla niefrasobliwych Bliźniąt i Wag czy dla wygodnickich Byków. Ryby pod wpływem tego imienia mogą doświadczać zbyt wielkich rozterek i napięć.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

429 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent