Serena
UD

Serena - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Serenka, Sereńcia
Znaczenie : czysta, spokojna, pogodna
Planeta : Pluton i Wenus
Znane : Serena Williams
Imieniny : 28 czerwca
 

Historia imienia i znaczenie imienia Serena

Imię Serena to imię łacińskie, pochodzące od słowa serenus, co znaczy „czysta, spokojna, pogodna” (początkowo używany do opisu pogody, a później stał się przymiotnikiem stosowanym do osób). Patronem imienia jest św. Seren. Jako męskie imię, Seren sięga epoki klasycznej, o czym świadczy mało znany święty z IV wieku, Serenus Ogrodnik, który został zamęczony za swoje chrześcijańskie wierzenia (po tym, jak skarcił żonę Rzymskiego Strażnika za deptanie jego ogrodu, a ona wydała go władzom). Jako żeńskie imię, Serena pochodzi przynajmniej z końca XVI wieku. Angielski poeta Edmund Spenser wykorzystał to imię w swoim arcydziele literackim i alegorycznym wierszu „The Faerie Queene” (Księga VI). Serena jest poboczną postacią, damą rycerza, która uczy się, jak pokonać jadowitą truciznę Bestii poprzez cnotę, uczciwość i opanowanie. Poeta zapewne wybrał to imię nie przez przypadek.

Jest to imię dość popularne w Stanach Zjednoczonych, Anglii, Francji i Holandii. W Polsce wręcz przeciwnie – w 2018 roku nie została tak nazwana żadna dziewczynka.

Numerologia imienia Serena

Imię Serena to numerologiczna ÓSEMKA, pasująca do osób odpowiedzialnych i zdeterminowanych.

Jaka jest Serena?

Serena to osoba bardzo ambitna, z godną pozazdroszczenia niezłomnością kończy każdą rozpoczętą sprawę. Jest odpowiedzialna i skoncentrowana na realizacji planów. To bardzo dobry pracownik, można wręcz rzecz, że żadna praca jej nie straszna. Serena nie wierzy w przeznaczenie czy dary losu – tylko jej własna praca można przyczynić się do realizacji jej marzeń. Jest bardzo praktyczna, stara się wszelkie możliwe decyzje podejmować po przemyśleniu. Nie jest typem hazardzisty – nie przepada za ryzykiem czy brakiem stabilizacji.

Znak zodiaku imienia Serena

Imię Serena pasuje do osób spod znaku Byka i Panny, które najlepiej współgrają z jej charakterem.

Gwiazdy, które nadały swojej córce imię Serena:

Jean Reno, Chandra Wilson

580 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent