Sara

Sara - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Sarunia
Znaczenie : księżniczka
Planeta : Księżyc
Znane : Sarah Brightman, Sarah Ferguson, Sara Müldner, Sarah Jessica Parker
Imieniny : 19 stycznia

Historia imienia

Imię Sara, pisane też Sarah, nosiła małżonka Abrahama, matka Izaaka i babka Jakuba, czyli przodkini całego narodu żydowskiego. W przeciwieństwie do swego męża nie dokonywała wielkich czynów, raczej tylko, jak inne starożytne matrony, „wełnę przędła i domu strzegła” – choć miała w Egipcie zdarzenie, kiedy Abraham skłamał, iż jest jego siostrą, nie żoną, i Sara została na krótko wzięta na dwór faraona, zapewne jako nałożnica, ale tego się tylko domyślamy, bo Biblia stara się w tym miejscu, aby czytelnik jak najmniej wiedział o jej przygodach. Jak inne stare imiona biblijne długo nie było używane przez chrześcijan, aż w XVI wieku odkryli je dla swych córek pilni czytelnicy Pisma Świętego, angielscy i niemieccy protestanci.

Znaczenie imienia Sara

Imię to znaczy „pani” lub „księżniczka”

Numerologia imienia Sara

Liczbą imienia jest tu SIEDEM, liczba mistyczna i święta, wskazująca na wrażliwe serce i umysł otwarty na piękno świata i uroki zaświatów.

Jaka jest Sara?

Imię to jest odpowiednie dla dziewcząt uzdolnionych artystycznie, czułych na poezję i muzykę, takich, którym dla ich innych zalet wybacza się ich pewną niepraktyczność i brak zrozumienia dla prozy życia. Patronem tego imienia jest Księżyc, ale i silny Neptun w urodzeniowym horoskopie Sary nie zaszkodzi.

Znak zodiaku imienia Sara

Znakiem najściślej odpowiadającym temu imieniu są Ryby, choć imię samo dobre jest także dla znaków Raka, Skorpiona, Byka i Wagi.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie