UD

Sabina - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Sabinka, Saba, Sabcia
Znaczenie : Sabinka, z plemienia Sabinów
Planeta : Saturn i Księżyc
Znane : Poppea Sabina
Imieniny : 27 października i 30 grudnia

Historia imienia

Kiedy prawie trzy tysiące lat temu Romulus założył Rzym, w nowej osadzie brakowało kobiet. Dlatego Rzymianie porwali kobiety swoim sąsiadom, Sabinom. Ci w odwecie ruszyli z wojenną wyprawą na Rzym. Rozlewowi krwi zapobiegły… Sabinki. Niedawne branki czuły się już żonami Rzymian i nie pozwoliły swoim rozgniewanym ojcom i braciom Sabinom bić swych mężów. W ten sposób doprowadziły do zgody i pojednania dwóch plemion. Tak więc z imieniem Sabina związane jest wyobrażenie o kobiecie, która siłą swojego charakteru sprawia, że pewne bohaterskie, ale i ryzykowne czyny mężczyzn osiągają trwałe skutki. Sabina to energia stabilizująca.

Znaczenie imienia Sabina

Sabina to Sabinka, kobieta z plemienia Sabinów.

Numerologia imienia Sabina

Liczba imienia Sabina, CZTERY, też odpowiada owej idei. Cztery to liczba ziemi, stabilizacji, tego co trwałe i pewne. Świat ma cztery strony, dom cztery kąty, zwierzęta pewnie stoją na czterech łapach. Formę kwadratu często spotyka się wśród kryształów. To co czworokątne jest trwałe.

Jaka jest Sabina?

Zgodnie z magią swojego imienia Sabiny są uosobieniem spokoju, pewności i stałości uczuć. Jak mało kto dbają o dobro swojego rodu, są wierne i opiekuńcze. Często wokół nich, jak wokół osi, obraca się życie rodziny. Mają szacunek dla tradycji i dbają o to, aby życie toczyło się według dobrych, sprawdzonych zasad. Nie śpieszą się i nie dają ponieść nerwom. Nie są może zbyt błyskotliwe, ale można polegać na ich zdrowym rozsądku. Nieufnie traktują takich, którzy zbyt wiele chcą i zbyt wiele obiecują. Jednakże dzięki wytrwałości i sile ducha można na nie liczyć w trudnych momentach.

Znak zodiaku imienia Sabina

Sabina, imię, w którym przejawiają się wpływy dwóch planet – Księżyca i Saturna – jest najbardziej odpowiednie dla wytrwałego i skromnego Koziorożca, dla pewnie stąpającego po ziemi Byka, dla rodzinnego Raka i znającego swoją wartość Skorpiona. Może też dodać siły charakteru takim znakom, jak Lew, Panna, Wodnik, Ryby. Inne znaki już słabiej współgrają z tym imieniem.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

701 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent