Weleda
Weleda Baby

Róża - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Różyczka
Znaczenie : nazwa kwiatu
Planeta : Uran
Znane : Róża Luksemburg, Rose McGowan, Róża Thun
Imieniny : 23 lub 30 sierpnia

Historia imienia

Imię Róża brzmi tak samo jak nazwa kwiatu i od tego kwiatu – pięknego choć kolczastego – się wywodzi. Wspomnijmy w tym miejscu świętą Różę z Limy, która za życia była skromną zakonnicą, w niebie zaś dostała pod opiekę całą Amerykę Południową.

Znaczenie imienia Róża

Róża – nazwa kwiatu.

Numerologia imienia Róża

Liczba imienia Róża równa się OSIEM i kojarzy się z życiem twardym, pełnym trudów i rywalizacji. Istnieje wiele magicznych pokrewieństw pomiędzy różą-kwiatem a właściwościami imienia.

Jaka jest Róża?

Róża jest ciernista i kłując się jej gałązkami, trudno zachować spokój i rozsądek; podobnie Róże są naturami nerwowymi i niespokojnymi. Ciernie róży kojarzą się z męczeństwem, a imię Róża wskazuje na charakter skłonny do przeżywania emocjonalnych napięć, pasji i namiętności. Płatki róży mają kolor purpury, czyli barwę cesarskich płaszczy – Róże zaś chętnie obracają się w kręgu władzy i dużych pieniędzy. Zgodnie z tym, co symbolizuje czerwień róż, Różom zdarza się stawiać wszystko na jedną kartę, podejmować decyzje na zasadzie „wszystko lub nic”, „raz kozie śmierć”. Wśród planet podobne nastroje wzbudza Uran i on jest planetarnym patronem imienia Róża.

Znak zodiaku imienia Róża

Ze znaków zodiaku niespokojne wibracje tego imienia najbliższe są Skorpionowi. Dobrze wejdą w role wskazane przez to imię również dziewczęta ze znaków Lwa, Barana i Wodnika, a także Bliźniąt i Strzelca. W Rybach i Wagach może ono wydobyć na jaw ich talenty artystyczne. Dla pozostałych znaków istnieje na szczęście długa lista imion bardziej odpowiednich.

Gwiazdy, które nadały swojej córce imię Róża:

 Robert Friedrich

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

750 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent