Weleda
Weleda Baby

Radosław - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Radek, Radzio
Znaczenie : od słów rad, radość i sława
Planeta : Jowisz
Znane : Radosław Kałużny, Radosław Majdan, Radosław Pazura, Radosław Piwowarski , Radosław Sobolewski, Radosław Sikorski
Imieniny : 2 marca, 8 kwietnia i 9 września

Historia imienia

 Dawniej było podobnych imion więcej: Radomysł, Radomir, Radowit, Radowan, Radost, Radom, Radogost. Wszystkie one świadczą o tym, jaką wagę nasi przodkowie przywiązywali do radości, do wysokiego stanu ducha. W żadnym innym języku nie poświęcono radości tylu imion.

Znaczenie imienia Radosław

Stare słowiańskie imię Radosław jest dla nas do dziś dobrze zrozumiałe i znaczy „radujący się sławą”, czy też „pełen radości i sławy”.

Numerologia imienia Radosław

Liczbą Radosławów jest DZIEWIĘĆ, liczba, która każe iść naprzód i dążyć wysoko. Tak więc sens imienia i jego liczba pozostają w idealnej zgodzie. Wszystko to sprawia, że imię Radosław, zgodnie ze swoim znaczeniem, jest źródłem optymizmu i wróżbą sukcesu i pomyślności. Dawcą optymizmu, pomyślności, sukcesu i sławy w horoskopie jest przede wszystkim Jowisz, warto więc sprawdzić, czy w horoskopie dziecka, któremu chcemy nadać to imię, Jowisz jest odpowiednio silny.

Jaki jest Radosław?

Pewne wady, jakie przychodzą wraz z imieniem Radosław, również mają jowiszowy charakter; są to bowiem: lekceważenie niebezpieczeństw i trudności, postawa typu „jakoś tam będzie”, niefrasobliwość i wieczna wiara w swoją pomyślną gwiazdę. Być może niejeden Radosław powinien być dyskretnie pilnowany przez wspólnika lub żonę ze stabilnego, ziemskiego znaku, czy czasem nie trwoni majątku i nie obiecuje więcej, niż może dać.

Znak zodiaku imienia Radosław

Z tego, co powiedziano wynika, że imię Radosław najlepiej będzie służyć jowiszowemu znakowi Strzelca oraz pozostałym znakom ognistym, a więc Baranowi i Lwu. Ze względu na „uskrzydlające” i dodające rozmachu wpływy liczby dziewięć odpowiednie też jest dla Wodnika oraz, choć może mniej, dla Bliźniąt. Dla Ryb i Wagi będzie silnie działającym „środkiem dopingującym” i może sprawić, że staną się lekkomyślne i swawolne. Najdalej od typowego charakteru Radosława stoją Rak, Koziorożec, Panna i Skorpion, ale i dla nich to imię może stać się źródłem optymizmu.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

871 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent