Weleda
Weleda Baby

Pamela - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Pamelka, Pam
Znaczenie :
Planeta : Jowisz i Merkury
Znane : Pamela Anderson, Pamela Franklin, Pamela Lyndon Travers, Pamela Melroy, Pamela Fryman
Imieniny : 1 czerwca

Historia i znaczenie imienia Pamela

Imię Pamela zostało wymyślone w XVI wieku przez poetę Philipa Sidneya i użyte w jego poemacie „Arkadia” z 1590 roku.

Numerologia imienia Pamela

Liczba imienia Pamela to numerologiczna TRÓJKA.

Jaka jest Pamela?

Pamela jest osobą niezwykle czarującą, żywiołową i komunikatywną. Jest lubiana w towarzystwie, lubi zwracać na siebie uwagę i przyciągać spojrzenia wszystkich wokół. Jest bardzo ekspresyjna, często wręcz nadmiernie głośna, jednak ludzie doceniają jej poczucie humoru, szczerość i pomysłowość. Nie lubi nudy, więc wręcz podąża za przygodami. Jest zawsze otwarta na nowe doświadczenia, ciekawa świata, lubi próbować nowych aktywności i odwiedzać nieznane miejsca. Często działa dość impulsywnie, a jeśli intuicja pcha ją w jakąś stronę, to Pamela z pewnością się jej posłucha. Trzeba przyznać, że ma duże szczęście w życiu, najczęściej dostając to, czego pragnie. Ma dość duży dystans do spraw materialnych, którymi zdaje się zbytnio nie przejmować. Odnosi częste sukcesy w dziedzinach, które są dla niej interesujące. Jeśli jednak coś dla Pameli wydaje się z góry nieciekawe, to bardzo trudno przekonać ją do zmiany zdania.

Jako dziecko Pamela jest dziewczynką ciekawą świata, której trudno usiedzieć w miejscu. Nie sprawia większych problemów, choć warto, by miała rodzeństwo, w przeciwnym razie może jej się wydawać, że jest zawsze w centrum zainteresowania.

Znak zodiaku imienia Pamela

Imię Pamela najbardziej pasuje do osób urodzonych w znaku Strzelca, Wodnika, Bliźniąt oraz Ryb. Są to znaki oddające wszechstronny charakter tego imienia.

Gwiazdy, które nadały swojej córce imię Pamela:

Ewa Bem

211 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent