Weleda
Weleda Baby

Otto - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Otton, Odo, Odon
Znaczenie : dziedzictwo, majątek
Planeta : Neptun i Jowisz
Znane : Otto Ludwig Hölder, Otto Rank, Otto Gustav Nordenskiöld
Imieniny : 16 stycznia, 19 czerwca, 1 lipca, 4 lipca i 18 listopada

Historia i znaczenie imienia Otto

Otto jest imieniem pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słowa „audha”, oznaczającego „dziedzictwo, majątek”. Najbardziej popularne było w średniowieczu, wówczas imię Otto nosiło wielu cesarzy i książąt niemieckich. Do Polski trafiło w roku 1000, kiedy to król Bolesław Chrobry nadał imię Otto swojemu synowi.

Numerologia imienia Otto

Liczba imienia Otto równa się SIEDEM. SIÓDEMKI mają głęboki wgląd w siebie i w swój wewnętrzny świat.

Jaki jest Otto?

Pod powierzchnią spokoju i nieokazywania emocji, Otto jest nerwowy, skomplikowany i trudno definiowalny. Jako powściągliwy, osobliwy i intelektualny człowiek, rozporządza dociekliwym, krytycznym i analitycznym umysłem ze skłonnością do sceptycyzmu. Trochę nietypowy, może czasem wydawać się dziwny. Bywa sfrustrowany pomiędzy swoimi najgłębszymi aspiracjami a tym, co faktycznie osiąga. Jego część popycha go do gwałtownego działania i szybkiego reagowania mimo faktu, że ma tendencję do działania w znacznie wolniejszym tempie. Jest zdolny do ciężkiej pracy i wytrwałości. Otto docenia spokój, ciszę, refleksję, medytację i ucieczkę w filozoficzne lub naukowe spekulacje. Lubi też dobrze się bawić, odprężyć i jest bardzo wrażliwy na przyjemności, które świat mu oferuje.

Gdy Otto jest dzieckiem, warto zwrócić uwagę, by nie spędzał za dużo czasu w swoim pokoju zanurzając się w książkach – wymaga wsparcia w rozwijaniu towarzyskich i twórczych elementów jego osobowości.

Znak zodiaku imienia Otto

Imię Otto będzie doskonałym wyborem dla osób urodzonych pod znakiem Bliźniąt, Strzelca i Ryb.

442 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent