Oskar

Oskar - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Oskarek
Znaczenie : włocznia boga (lub inne)
Planeta : Mars
Znane : Oskar Kolberg, Oskar Schindler, Oskar Lange
Imieniny : 3 lutego

Historia i znaczenie imienia Oskar

Imię Oskar ma korzenie germańskie. Pochodzi od słów „bóg” („os” lub „ans”) i „włócznia” („gār”), co razem oznacza „bożą włócznię” lub „włócznię boga„. Inne źródła podają etymologię iryjską, zgodnie z którą imię oznacza „przyjaciela jeleni” (gdzie „os” znaczy „jeleń”, a „cara” to „przyjaciel”).

Imię to było nadawane królom szwedzkim. Nazwano nim także doroczną amerykańską nagrodę filmową (Oscar), przyznawaną od 1939 roku. Innymi wariantami imienia Oskar przyjętymi w Polsce są Ansgar i Ansgary.

Numerologia imienia Oskar

Liczba imienia Oskar równa się JEDEN. Jest to liczba pionierów, zdobywców i jednostek absolutnie indywidualnych.

Jaki jest Oskar?

Oskar jest mężczyzną czarującym, atrakcyjnym, z oryginalnym podejściem i intelektualnymi talentami. Niewątpliwie niefrasobliwy, komunikatywny i figlarny – nie lubi rozmawiać o sobie i zaciekle chroni swoje sekrety. Jest osobą dynamiczną i upartą, jego atutem jest ogromna siła perswazji, która czyni go skłonnym do dowodzenia innymi i bardzo pomaga w zapewnieniu sukcesu w życiu. Oskar ma fantastyczne umiejętności organizacyjne. Nie potrafi być podległy komuś przez dłuższy czas. Charakteryzuje się praktyczną inteligencją w połączeniu z analitycznym umysłem, przez co ma tendencje do sceptycyzmu czy nawet sarkazmu.

Jako dziecko jest niezależny, skłonny do bycia introwertykiem zafascynowanym science-fiction. Woli samotność niż niesatysfakcjonujące towarzystwo. Dobrze wesprzeć go w nauce współpracy i dzielenia się, ponieważ nie są to jego mocne strony.

Znak zodiaku imienia Oskar

Do imienia Oskar najbardziej pasują znaki Barana, Lwa oraz Skorpiona.

Gwiazdy i sławne osoby, które nadały swojemu synowi imię Oskar:

Ewa Minge

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie