UD

Olimpia - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Olimpka, Olimpusia
Znaczenie : mieszkanka Olimpu
Planeta : Jowisz i Merkury
Znane : Olimpia Anna Ajakaiye, Olimpia Bartosik-Wiśniewska, Olimpia de Gouges, Olympia Dukakis, Olimpia Górska-Żukowska
Imieniny : 28 stycznia, 15 kwietnia, 25 lipca i 17 grudnia

Historia imienia

Imię Olimpia pochodzi z języka greckiego. Jego najważniejszą patronką jest święta Olimpia, wdowa z IV/V wieku. Męski odpowiednik imienia to Olimpiusz.

Znaczenie imienia Olimpia

Olimpia – mieszkanka Olimpu.

Numerologia imienia Olimpia

Imię  Olimpia to numerologiczna TRÓJKA.

Jaka jest Olimpia?

Choć Olimpia jest bardzo wrażliwa i emocjonalna, to charakteryzuje się silną osobowością. Ma tendencję do bycia energiczną, autorytarną, ambitną i nie ma żadnych problemów w wyrażaniu, a nawet narzucaniu swojego punktu widzenia. Jej dość egocentryczna osobowość nie zawsze jest doceniana przez innych. Choć bywa też czasami nieśmiała, powściągliwa, delikatna i pojednawcza – jednak analizując jej osobowość można się zastanowić, czy przypadkiem nie jest to tylko fasada, mająca zaskarbić jej przyjaciół i wpływy wśród ludzi. Szczególnie docenia szczerość i sama jest bezpośrednia w kontaktach z innymi. Nie cierpi przeciętności i czuje pogardę dla ludzi, których uważa za leniwych lub słabych.

Jako dziecko, Olimpia szuka ochrony i towarzystwa, choć bywa małym tyranem, chcącym rządzić innymi. Zazdrosna, kapryśna i zaborcza, jej wychowanie nie należy do łatwych, choć z pewnością harmonijne życie rodzinne i dużo ciepłych uczuć, mogą okiełznać Olimpię. Autonomia, niezależność, poczucie obowiązku i odwaga, to na pewno jej silne zasoby w życiu, co oznacza także, że bardziej pasuje na dziecko najstarsze niż najmłodsze z rodzeństwa.

Znak zodiaku imienia Olimpia

Imię Olimpia najbardziej pasuje do dziewczynek urodzonych w znaku Bliźniąt, Strzelca, Wodnika oraz Ryb.

442 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent