UD

Oda - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Ute, Odka, Odusia
Znaczenie : zamożna, bogata
Planeta : Mars i Księżyc
Znane : druga żona Mieszka I, czwarta i ostatnia żona Bolesława Chrobrego, Odette Florelle
Imieniny : 27 listopada, 20 kwietnia i 23 października
 

Historia i znaczenie imienia Oda

Imię Oda jest pochodzenia germańskiego, jego podstawę stanowi człon od-/ot-, oznaczający „majątek, dziedzictwo, posiadłość, bogactwo”. Imię w wersji starowysokoniemieckiej brzmi Ute i jest bardziej popularną formą. W latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku imię Ute było jednym z dziesięciu najbardziej popularnych imion żeńskich w Niemczech. W latach siedemdziesiątych popularność ta gwałtownie spadła. Obecnie jest to imię rzadkie, nadawane sporadycznie – zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. W polskich kronikach imię Oda jest znane od końca X wieku – było to imię drugiej żony Mieszka I.

Numerologia imienia Oda

Liczba imienia Oda to numerologiczna JEDENASTKA, a więc liczba mistrzowska, opisująca doskonałość i odkrywczość.

Jaka jest Oda?

Oda jest osobą bardzo zaradną – doskonale radzi sobie w każdych warunkach. W swoich działaniach jest nowatorska, nie lubi chodzić utartymi ścieżkami. Z powodzeniem kreuje i realizuje swoje pomysły. Jest bardzo stabilna i opanowana, w kryzysie nigdy nie wpada w panikę, lecz myśli i działa racjonalnie. Jej przyjaciele i znajomi wiedzą, że zawsze mają w Odzie oparcie.

Oda realizuje się zwłaszcza w działaniach twórczych. To urodzony odkrywca i właściciel własnej firmy – szczególnie, że dość ciężko jest się jej podporządkować, pracując dla kogoś. Jest wysoce kreatywna i praktycznie nigdy się nie nudzi, realizując kolejne swoje pomysły. Potrafi także nakłonić innych, by podążali za jej pomysłami.

Czasem bywa nieprzystępna, w sferze uczuć potrzebuje dużo czasu, by komuś zaufać, gdy jednak już się to stanie, to jest tej osobie całkowicie oddana.

Znak zodiaku imienia Norma

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Ody to Baran i Bliźnięta, którym najbliżej do aktywności tego imienia oraz numerologicznej Jedenastki.

690 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent