Nela - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Nelka, Nel, Neluś, Nelcia
Znaczenie :
Planeta : Słońce i Wenus
Znane : Nela mała reporterka, Nelly Furtado, Nel Rawlison, Nelly Rubinstein
Imieniny : 18 sierpnia
 

Historia i znaczenie imienia Nela

Imię Nela powstało jako skrócenie imion Aniela, Helena, Petronela, Kornelia lub Eleonora. Może być także spolszczoną wersją angielskiej Nelly.

Numerologia imienia Nela

Liczba imienia Nela to numerologiczna PIĄTKA, opisująca osoby obdarzone gracją i wysoką kulturą osobistą.

Jaka jest Nela?

Nela kocha życie pełne emocji, łatwo dostosowuje się do każdej sytuacji. Jest naturalnym poszukiwaczem przygód, potrzebuje być w ciągłym ruchu. Dzięki temu czuje się żywa, a wręcz pełna życia. Gdy jest znudzona lub ma niewystarczającą ilość wrażeń, będzie prowokować działania i aktywność, często ryzykowną. Nela nie ma w sobie strachu i nigdy nie opiera się zmianom, jest bardzo otwarta na wszelkie nowości. Ma osobowość buntowniczki. Dalekie podróże i nowe doświadczenia karmią jej duszę. Jest bardzo towarzyska, łatwo przyciąga przygody i nowe znajomości. Ludzie uwielbiają otaczać się pozytywną, aktywną i wielbiącą zabawę energią Neli. Fortuna jest najczęściej jej przychylna, wspomaga ją jej własny optymizm i dobra natura. Nela ma szybki dowcip, bystry umysł i potrafi przekonać innych do swoich pomysłów, nawet tych najbardziej szalonych.

Jako dziecko równie trudno usiedzieć jej w jednym miejscu, jest pełna energii i niezwykle kreatywna. Często bywa liderem grupy, a jeszcze częściej inicjatorem zabaw, ponieważ wręcz kipi pomysłami, którymi zaraża inne dzieci.

Znak zodiaku imienia Nela

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Neli to Baran i Lew, którym najbliżej do odważnej w działaniu i trochę szalonej kobiety o tym imieniu.

Gwiazdy, które nadały swojej córce imię Nela:

Dorota Naruszewicz, Karina Kunkiewicz

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent