Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Milena - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Lenka, Milenka
Znaczenie : ukochana
Planeta : Mars i Wenus
Znane : Milla Jovovich, Milena Radecka, Milena Rosner
Imieniny : 18 czerwca

Historia imienia

18 czerwca obchodzą imieniny Milan, Milana i Milena. Imiona te są rdzennie słowiańskie, tak samo jak podobne do nich i znaczące prawie to samo imiona: Kochan, Ciechan, Chocian, Radowan – i ich żeńskie odpowiedniki. 

Znaczenie imienia Milena

Milena znaczy tyle, co „ukochana”, „ulubiona”.

Numerologia imienia Milena

Liczba imienia równa jest JEDEN, czyli oznacza kogoś, kto przeznaczony jest do tego, aby w swoim życiu jakieś wielkie przedsięwzięcia zaczynać od początku, po raz pierwszy.

Jaka jest Milena?

Ludzie związani z  liczbą jeden idą swoją drogą jako pionierzy: nie mając poprzedników, nie wzorując się na nikim. Wiąże się z tym ich psychiczna niezależność, odporność na trudy i przeciwności losu oraz oryginalne widzenie świata. Jednak miłe dla ucha brzmienie tego imienia oraz jego sens – „umiłowana” – łagodzą twarde cechy charakteru numerologicznej jedynki. Mileny mają w swojej duszy „drugie dno”: są skłonne do zachwytów, fascynacji; kusi je poezja i muzyka, a i one kuszą swoją niezaprzeczalną kobiecością.

Znak zodiaku imienia Milena

Z tego, co dotąd powiedzieliśmy wynika, że imię Milena najbardziej odpowiednie jest dla Skorpionów, w dalszej zaś kolejności dla dziewcząt ze znaków Barana, Wodnika, Panny i Koziorożca – chociaż przy nadawaniu tego imienia warto spytać astrologa, czy nie tylko Mars, ale Wenus jest w jej kosmogramie odpowiednio silna.

Gwiazdy, które dały córce imię Milena

Małgorzata Foremniak

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

759 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent