Milan
UD

Milan - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Milanek, Milek
Znaczenie : „miły” lub „zazdrośnik”
Planeta : Saturn i Uran
Znane : Milan Antal, Milan Kundera, Milan I Obrenowić
Imieniny : 19 maja, 18 czerwca

Historia imienia

Milan jest imieniem słowiańskim, najbardziej popularnym w Czechach i na Słowacji. W Polsce imię to jest jednym z licznych staropolskich zdrobnień imion zaczynających się od Miło-, takich jak Miłosław, Miłobrat, Miłobor, Miłosz, Miłostryj.

Znaczenie imienia Milan

„Mił” znaczy „miły”, natomiast inna interpretacja korzeni imienia Milan wywodzi się z łacińskiego słowa „aemulus”, co oznacza „ten, który rywalizuje; zazdrośnik” i jest powiązane z rzymskim rodem Aemiliuszy.

Numerologia imienia Milan

Imię Milan to numerologiczna CZWÓRKA, co pasuje do osób prostodusznych, skromnych, ale zaradnych. CZWÓRKI są pracowite i oddane innym.

Jaki jest Milan?

Milan doskonale wie, czego pragnie i do czego dąży. Jest zdeterminowany do osiągnięcia celu. Jest niezależny i najczęściej przejmuje inicjatywę w działaniu. Często wpływa na decyzje innych, ma ogromną zdolność perswazji. Posiada dużą charyzmę, co czyni go atrakcyjnym dla płci przeciwnej. Jest towarzyski i uwodzicielski, a przebywanie w jego obecności to prawdziwa przyjemność. Pomimo jego lekkiej, a nawet powierzchownej postawy w pewnych obszarach, jest równie zdolny do efektywności i poświęcania się innym. Zdecydowanie istotna jest dla niego motywacja.

Jako dziecko, Milan bywa niesforny i zdarza mu się „rozrabiać” w szkole. Jego urok osobisty już wtedy sprawia, że większość rzeczy uchodzi mu płazem.

Znak zodiaku imienia Milan

Imię Milan pasuje do osób spod znaku Panny i Koziorożca. Są to znaki, w których dominuje praktyczne podejście do życia.

Gwiazdy, które nadały swojemu synowi imię Milan:

Shakira i Gerard Pique

811 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent