Michał - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Michałek, Michaś, Misiek
Znaczenie : któż jest jak Bóg?
Planeta : Jowisz
Znane : Michał Bajor, Michaił Bułhakow, Michael Caine, Michael Douglas, Michaił Gorbaczow, Michał Heller, Michael Jackson, Mick Jagger, Michał Listkiewicz, Michał Ogórek, Michael Schumacher, Michał Winiarski, Michał Wiśniewski, Michał Żebrowski, Michał Żewłakow
Imieniny : 29 września

Historia imienia

Michał to jeden z czterech archaniołów, książę niebios, stojący na czele duchów wiernych Bogu i walczących z wojskami Szatana. Jego imię po hebrajsku brzmi Mikael i znaczy „któż jest jak Bóg”, czyli „któż może równać się z Bogiem”. Archanioł Michał przeprowadza również dusze zmarłych do raju i do ostatniej chwili broni je przed atakami złych duchów.

Znaczenie imienia Michał

Michał znaczy „któż jest jak Bóg”, czyli „któż może równać się z Bogiem”.

Numerologia imienia Michał

Liczba imienia Michał, OSIEM, charakteryzuje ludzi zaangażowanych w życiowe trudy, takich, którzy podejmują się ambitnych zadań i dobrze sobie radzą w materialnej rzeczywistości. Można zauważyć, że bezkompromisowa walka ze złem, do jakiej staje anioł Michał, jest typowym przykładem takich ambitnych czynów numerologicznych ósemek.

Jaki jest Michał?

Michałowie mają zaufanie do samych siebie, tak jakby podświadomie czuli, że chroni ich moc imienia. Zwykle są zrównoważeni i potrafią żyć w zgodzie z własną naturą. Potrafią dostrzec dobre strony każdej sytuacji i łatwo przystosowują się do życiowych warunków. Nie uchylają się od trudów i obowiązków, i lubią sprawdzać swoje siły w takich konkurencjach, w których mogą natrafić na lepszych od siebie. Ich pewność siebie i optymizm sprawiają, że ludzie chętnie widzą w nich szefów i przywódców. A Michałowie nie gardzą popularnością ani wysokimi stanowiskami. Wzorem anioła Michała, który prowadzi dusze do raju, Michałowie chętnie podejmują się roli przewodników (także wysokogórskich) oraz dowódców i pedagogów. Typowy Michał, jako ósemka, ma szczęśliwą rękę do pieniędzy i życiowych wygód. Umie bawić się i cieszyć życiem, często bywa smakoszem i miłośnikiem sztuki. Można powiedzieć, że Michał to jedno z tych imion, które zapowiadają życie pełne sukcesów, choć wcale niełatwe.

Znak zodiaku imienia Michał

Najlepiej odpowiada to imię zrównoważonym, ufnym w swe siły i ceniącym uroki życia Bykom. W pełni zgadza się też z przywódczym charakterem znaku Lwa oraz z opiekuńczym nastawieniem Raka, Panny i Ryb. Jako imię anioła-przewodnika Michał jest również odpowiednie dla Bliźniąt, Strzelców i Wodników. Jedynie dla prędkich Baranów i Skorpionów to imię jest zbyt łagodne, dla Koziorożców – zbyt miękkie, zaś dla znaku Wagi zbyt prostoduszne.

 Gwiazdy, które nadały swojemu synowi imię Michał:

 Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski

Rafał Królikowski

Agnieszka Maciąg

Mikołaj Krawczyk

 Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

558 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent