Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Melchior - znaczenie i pochodzenie imienia

Także :
Znaczenie : król światła
Planeta : Jowisz i Wenus
Znane :
Imieniny : 28 lipca

Historia imienia

Święto Trzech Króli, pamiątka Trzech Mędrców ze Wschodu, których Gwiazda Betlejemska przywiodła do narodzonego Zbawiciela, obchodzimy 6 stycznia. Melchior, jeden z tych Trzech, ma prócz tego swoje osobne święto 28 lipca. Warto zauważyć przy okazji, że wiadomość o przybyciu trzech dostojnych gości ze Wschodu została zapisana tylko przez jednego z czterech ewangelistów – Mateusza, który w dodatku nie wymienił ich z imienia. Ich imiona – Kasper, Melchior i Baltazar – pochodzą nie z Ewangelii, lecz z ustnej tradycji. Dziś dla nas imię Melchior brzmi bardzo niezwykle i egzotycznie, i na pewno rodzice, którym „coś” podpowiada, aby tak właśnie nazwać synka, długo będą rozważać tę decyzję! 

Znaczenie imienia Melchior

Melchior znaczy po hebrajsku „Król (jest) moim światłem”. Należy się domyślać, że owym „królem” był Jezus, do którego Mędrcy pielgrzymowali, widząc w nim nowe wcielenie swoich promiennych, świetlistych bóstw.

Numerologia imienia Melchior

W numerologii liczbą imienia Melchior jest TRÓJKA, co oznacza, że imię to daje kredyt zaufania: ludzie odruchowo czują, że pod tym imieniem nie może kryć się nic złego.

Jaki jest Melchior?

Melchiorowie są więc towarzyscy i łatwo zyskują sobie przyjaciół. Mają dar znajdywania dostępu do ludzkich serc, zjednywania sympatii i poparcia. Również na kobiety zarówno samo imię, jak i ci, którzy je noszą, wywierają wpływ zaiste magiczny. Życie Melchiorów jest pełne ruchu, podróży, zmian scenerii, podejmowania rozmaitych inicjatyw. Szczególny dar, który przychodzi wraz z tym imieniem, polega na tym, że Melchiorowie potrafią odróżnić, wyłowić z masy wiadomości, najmniejsze nawet ślady nowych cennych okazji, nowych „prądów” i koniunktur – wzorem swoje wielkiego poprzednika, który gdzieś daleko na Wschodzie dostrzegł blask gwiazdy nad Betlejem. Znalazłszy swoją szansę, Melchiorowie nie wahają się – i idą prosto do celu. Widzimy zatem, że nawet w porównaniu z innymi numerologicznymi trójkami Melchiorom powinno być łatwo sięgać po sukcesy. Dlaczego więc to szczęśliwe imię jest tak rzadko spotykane? Nie jest trudno wyjaśnić te zagadkę. W żadnym kraju imię Melchior nie jest pospolite. W każdym języku – nie tylko polsku – brzmi dziwnie i tajemniczo. I nie jest to przypadkiem. Imię Melchior jest swoim własnym strażnikiem! Samo jego brzmienie powstrzymuje przed pochopnym nadawaniem go młodym ludziom, którzy mogliby nie sprostać jego magicznej mocy.

Znak zodiaku imienia Melchior

Spośród znaków zodiaku imię Melchior pozostaje w najlepszym rezonansie ze znakami Lwa, Strzelca, Wodnika i Skorpiona; także można je zaryzykować, jeżeli nasza pociecha urodziła się w znaku Ryb lub Koziorożca. W horoskopie Melchiora silne powinny być dwie planety: Jowisz i Wenus.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

404 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent