Weleda
Weleda Baby

Melania - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Mel, Melusia, Melanka, Mela, Meli
Znaczenie : czarna, ciemna
Planeta : Słońce i Mars
Znane : Melanie Brown, Melanie Chisholm, Melanie Chartoff, Melanie Fiona, Melanie Griffith, Melanie Münch, Melanie Thornton, Melania Trump, Melanie Martinez
Imieniny : 13 stycznia i 31 grudnia
 

Historia i znaczenie imienia Melania

Melania to imię greckie, wywodzące się od słowa melaina (μελαινα), co oznacza „czarny, ciemny”. Imię zostało przyjęte i rozpowszechnione na cześć rzymskiej świętej z V wieku, Melanii Młodszej. Melania urodziła się w jednej z najbogatszych rodzin w Cesarstwie Rzymskim około 383 r. Po wczesnej śmierci dwojga swoich dzieci nawróciła się na chrześcijaństwo. Po odziedziczeniu ogromnego bogactwa ojca, Melania wykorzystała wszystkie pieniądze na wyposażenie i pomoc kościołom chrześcijańskim w Europie i na Bliskim Wschodzie. Uwolniła także swoich niewolników, sprzedała majątek i dała pieniądze biednym. Stała się symbolem efemerycznej wartości bogactwa materialnego, a jej legenda i kult rosły w średniowieczu.

Obecnie jest to imię coraz bardziej popularne w Polsce, w 2018 nadano je 622 razy, co stawia je na 65. miejscu pod względem popularności. Męski odpowiednik imienia to Melaniusz.

Numerologia imienia Melania

Liczba imienia Melania to numerologiczna JEDYNKA, liczba liderów i przywódców.

Jaka jest Melania?

Melania to kobieta śmiała i niezależna. Nie ogląda się na nikogo w swoich działaniach, lecz prze do przodu. Jest bardzo charyzmatyczna, potrafi zaangażować w swoje pomysły całe tłumy, niespecjalnie się o to starając. Jej cechy sprawiają, że jest niczym magnes, ludzie do niej lgną, zainspirowani i oczarowani. Melania jest niezwykle kreatywna, sypie pomysłami jak z rękawa, do tego stopnia, że nie ma kiedy ich realizować. Jest skupiona na swoich celach i nie lubiąca stać w miejscu.

Znak zodiaku imienia Melania

Imię Melania najlepiej pasuje do znaków Lwa i Barana, najlepiej współgrających z jej charakterem.

Gwiazdy, które nadały swojej córce imię Melania:

Maciej Orłoś

625 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent