Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Maro - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Maruś, Marko
Znaczenie : przyjaciel Bachusa
Planeta : Księżyc i Mars
Znane :
Imieniny : 14 lutego i 15 kwietnia
 

Historia i znaczenie imienia Maro

Imię Maro jest imieniem pochodzenia łacińskiego i oznacza „przyjaciel Bachusa”. Bachus, czyli Dionizos, to w mitologii greckiej bóg wina, latorośli, płodności i dzikiej natury.

W Polsce nie jest to imię popularne, w 2018 roku nie zostało nadane ani razu. Forma oboczna imienia Maro to także Maron.

Numerologia imienia Maro

Liczba imienia Maro to numerologiczna JEDENASTKA, liczba mistrzowska opisująca osoby charyzmatyczne i otwarte na innych.

Jaki jest Maro?

Maro to osoba wysoce uduchowiona, żyjąca w świecie ideałów i wyższych idei. Można by pomyśleć, że w związku z tym jest odrealniony czy niedostępny, lecz wręcz przeciwnie – Maro z niezwykle empatycznym podejściem dostrzega innych. Ma ogromną potrzebę pomagania i wspierania słabszych. Jest wrażliwy na niesprawiedliwość społeczną i nierówne traktowanie. Pragnie zmienić świat na lepsze, i o dziwo często w pewnym stopniu mu się to udaje. Posiada dużą moc sprawczą i potrafi inspirować innych, którzy z chęcią za nim podążają. Do tego jego działania są nastawione na konkretny cel, do którego skutecznie dąży. Maro wyróżnia się inteligencją i bystrością umysłu, dzięki czemu szybko się uczy i nabywa nowe umiejętności. Jest osobą uzdolnioną w wielu obszarach, zarówno artystycznych jak i nauk ścisłych. Jeśli nie potrafi odnaleźć celu działania, to bywa zestresowany i przygnębiony. Nie znosi stagnacji, ale też pragnie, by jego aktywność zawsze miała sens, najlepiej służący ogólnemu dobru.

Znak zodiaku imienia Maro

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Maro to Bliźnięta i Baran, które najlepiej współgrają z jego charakterem i wszechstronnymi uzdolnieniami.

680 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent