Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Marcelina - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Marcysia, Marcelka, Marcelinka, Marcela, Cysia
Znaczenie : kobieta z rodu Marcelli
Planeta : Saturn i Uran
Znane : Marcelina Stoszek, Marcelina Zawadzka, Marcelina Kulikowska
Imieniny : 5 stycznia, 9 stycznia, 31 stycznia, 20 kwietnia, 26 kwietnia, 2 czerwca i 17 lipca
 

Historia i znaczenie imienia Marcelina

Marcelina to żeńska forma imienia Marcel lub Marcelin. Jest to imię pochodzenia łacińskiego, od rzymskiego rodu Marcelli.

Numerologia imienia Marcelina

Liczba imienia Marcelina to numerologiczna CZWÓRKA, przypisana do osób prostodusznych i skromnych.

Jaka jest Marcelina?

Marcelina jest osobą, z którą łatwo się zaprzyjaźnić. Jest bardzo otwarta, lubiana w towarzystwie, a jednocześnie skromna i życzliwa. Zawsze pomoże swoim bliskim w potrzebie, czym zjednuje sobie prędko prawdziwych przyjaciół. Jest pracowita i nigdy nie spocznie, dopóki nie osiągnie wyznaczonego celu. Potrafi z łatwością „czytać” ludzi, dzięki czemu dobrze odnajduje się w gałęziach biznesu, w których ta umiejętność jest cenna. W miłości niestety bywa oschła, a namiętność nie jest dla niej najważniejszą cechą. By odnaleźć się w związku i naprawdę otworzyć, potrzebuje dużo czasu. Czasem zbyt dużo, czego partnerzy mogą nie zrozumieć i nie wykazywać się aż taką cierpliwością.

Uwielbia otaczać się przyrodą i to na jej łonie najlepiej odpoczywa. Gdy ma wolny czas, zdecydowanie łatwiej spotkać ją w lesie niż w domu.

Jako dziecko Marcelina równie prędko zjednuje sobie przyjaciół, jak w życiu dorosłym. Raczej nie jest liderem zabaw. Preferuje mniejsze grupy rówieśnicze. Często interesuje się stereotypowo „męskimi” zajęciami, tak jak gra w piłkę nożną czy motoryzacja, przez co w dzieciństwie może spędzać więcej czasu z chłopcami niż z dziewczynkami.

Znak zodiaku imienia Marcelina

Imię Marcelina najlepiej pasuje do znaków Koziorożca i Panny, nastawionych na praktyczne działanie i takie samo podejście do życia.

Gwiazdy, które nadały swojej córce imię Marcelina:

Otylia Jędrzejczak, Bartosz Obuchowicz

495 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent