Weleda
Weleda Baby

Marcel - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Marceli, Marcelek, Marcyś
Znaczenie : od nazwy rzymskiego rodu Klaudiuszów, Marcelli
Planeta : Neptun i Jowisz
Znane : Marcel Proust, Marcel Sabat, Marcel Łoziński, Marcel Duchamp
Imieniny : 16 stycznia, 19 stycznia, 19 lutego, 19 marca, 9 kwietnia, 6 czerwca, 17 lipca, 1 sierpnia, 14 sierpnia, 4 września, 30 października, 1 listopada, 26 listopada, 29 grudnia i 30 grudnia
 

Historia i znaczenie imienia Marcel

Imię Marcel (inna forma tego imienia to Marceli) ma pochodzenie łacińskie. Wzięło się od nazwy rzymskiego rodu Klaudiuszów, Marcelli. Jego żeńskim odpowiednikiem jest Marcelina.

Imię Marcel stało się popularne zapewne poprzez francuskiego pisarza Marcela Prousta (1871-1922), znanego z epickiego dzieła „W poszukiwaniu straconego czasu”, które jest najdłuższą powieścią, jaką kiedykolwiek napisano, liczącą ponad 4000 stron i prawie 1,5 miliona słów. Imię Marcel należy również do francuskiego artysty Marcela Duchampa (1887-1968), a także do znanego na całym świecie francuskiego mima Marcela Marceau (1923-2007).

W Polsce imię Marcel w 2020 roku uplasowało się na 16. pozycji pod względem częstości jego nadania.

Numerologia imienia Marcel

Liczba imienia Marcel to numerologiczna SIÓDEMKA, pasująca do inteligentnych perfekcjonistów.

Jaki jest Marcel?

Jeśli Marcel się za coś weźmie, to można mieć pewność, że to dokończy. Nigdy nie pozwala sobie na półśrodki, czy na załatwienie czegoś w sposób niestaranny. Cechuje się ciekawością świata, często zadaje pytania i ciągle dąży do poszerzania swojej wiedzy. Lubi spędzać czas samotnie, uciekając w świat swoich przemyśleń, nie stroni jednak od ludzi.  Woli spędzać czas w gronie kilku bliskich przyjaciół niż w tłumie nowo poznanych mu osób. To świetny pracownik, skrupulatnie wywiązujący się ze swoich zadań. Z drugiej strony, jeśli nie wierzy w cel i sensowność swojej pracy, to nie lubi na nią marnować czasu i zazwyczaj wtedy ją zmienia. Marcel jest bardzo wrażliwy, jeśli się go zrani, to zwykle długo chowa urazę i rozpamiętuje bolesne chwile.

Znak zodiaku imienia Marcel

Imię Marcel najlepiej pasuje do znaków Bliźniąt i Ryb, które wiążą się z jego wszechstronnym charakterem.

Gwiazdy, które nadały swojemu synowi imię Marcel:

Dawid Narożny, Michał Materla

758 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent