Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Ludwik - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Ludwiś
Znaczenie : sławny w boju
Planeta : Wenus
Znane : Louis Armstrong, Ludwig van Beethoven, Ludwik Dorn, Louis de Funes, Lewis Hamilton, Ludwik Jerzy Kern, Ludwik Pasteur, Ludwik Solski, Ludwik Zamenhof
Imieniny : 25 sierpnia oraz 31 stycznia i 28 kwietnia

Historia imienia

Ludwik, stare imię germańskich wojowników, brzmiało z początku Hlutwig i znaczyło „sławny w boju”. Później nosili je francuscy królowie i związało się ono z Wersalem, światowym życiem i dworskimi wygodami. Dziś nie czujemy już w nim wojowniczych wibracji, wydaje się nam łagodne i pełne tolerancji.

Znaczenie imienia Ludwik

Ludwik – „sławny w boju”.

Numerologia imienia Ludwik

Te wrażenia potwierdza liczba imienia Ludwik, która równa się CZTERY. Jest to liczba porządku, życia unormowanego i poddanego zasadom. Czwórki są zazwyczaj nastawione ugodowo, dobroduszne, ceniące stabilizację – i zwykle są domatorami.

Jaki jest Ludwik?

Imię Ludwik warto nadać synowi wówczas, jeżeli chcemy, by wyrósł na chlubę rodziny i nie sprawiał kłopotów wychowawczych. Rzeczywiście, Ludwikowie nie są samowolni ani nie mają skłonności do buntu; za młodu słuchają starszych, a w późniejszym wieku przekazują młodszym swoje doświadczenia i wartości. Ponieważ imię to kojarzy się z życiem na dworach i z królewskimi dynastiami, Ludwikowie łatwo uczą się dobrych manier, zachowania przy stole i poprawnej wymowy. W życiu też chętnie pomagają przyjaciołom w potrzebie. Wszystkie te zalety charakteru powoduje Wenus, planeta, która opiekuje się tym imieniem. Stąd się też biorą zamiłowania artystyczne Ludwików, ich dobry gust i poczucie porządku i harmonii. Ich najmocniejszą stroną jest staranność i realizm w sprawach codziennych.

Znak zodiaku imienia Ludwik

Z imieniem Ludwik łatwo przejdą przez życie znaki planety Wenus, czyli Waga i Byk. „Rogatym” Koziorożcom imię to doda łagodności i polotu. Bliskie jest domatorom-Rakom, skrzętnym Pannom i znanym z fantazji Rybom. Z drugiej strony trudno sobie jako Ludwika wyobrazić krewkiego osobnika ze znaku Barana albo Strzelca.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

204 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent