Weleda
Weleda Baby

Ludmiła - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Ludka, Lodzia
Znaczenie : miła ludziom
Planeta : Księżyc
Znane : Ludmiła Karaczkina, Ludmiła Putina
Imieniny : 16 września

Historia imienia

Dawni Słowianie nadawali swoim dzieciom imiona, które były magicznymi życzeniami-zaklęciami. Wielu z nich dzisiaj już nie rozumiemy, niektóre jedynie językoznawcy potrafią rozszyfrować. Ale akurat z imieniem Ludmiła nie ma kłopotów – znaczyło ono i znaczy „bądź miła ludziom”. Święta Ludmiła, księżniczka, od której wywodzili się czescy królowie, jest patronką Czech. Z powodu dostojnej dawności imię to z upodobaniem nadawali swoim bohaterkom romantyczni poeci; u nas: Seweryn Goszczyński, w Rosji: Aleksander Puszkin.

Znaczenie imienia Ludmiła

Ludmiła znaczy „bądź miła ludziom”.

Numerologia imienia Ludmiła

Ze spełnieniem życzenia „bądź miła ludziom” Ludmiły nie powinny mieć kłopotów, jako że liczba ich imienia równa się CZTERY, a osoby związane z tą liczbą lubią w swoim życiu pozostawać w dobrze określonych ramach, wierne są tradycji i wśród ludzi raczej mają wielu przyjaciół niż wrogów. Ludmiły większą wagę przywiązują do pozytywnych stron życia niż do wad, braków i kłopotów. Jak wszystkie numerologiczne CZWÓRKI mają w sobie coś, co sprawia, że służą innym oparciem i w tym niespokojnym świecie są ostoją pewności i porządku.

Jaka jest Ludmiła?

Ludmiły dbają o dom i majątek, i raczej nie pozwalają sobie na zbytnie fantazje czy szaleństwa. Za młodu Ludmiła jest wzorową córeczką, w wieku dojrzałym mocną ręką trzyma ster wspólnych przedsięwzięć. Rodzina Ludmiły jest czymś więcej niż rodziną: jest dynastią; a jej dom – miejscem, gdzie spotykają się ludzie i kształtują się opinie.

Znak zodiaku imienia Ludmiła

Planetami Ludmił są Księżyc i Wenus, a jej głównym znakiem zodiaku: Rak; chociaż do twarzy z nim jest także paniom ze znaków Byka, Wagi i Panny.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

229 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent