UD

Kinga - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Kingusia, Kinia
Znaczenie : odmiana imienia Kunegunda - z walecznego rodu
Planeta : Jowisz
Znane : Kinga Baranowska, Kinga Choszcz, Kinga Dunin, Kinga Preis, Kinga Rusin
Imieniny : 24 lipca

Historia imienia

Imię Kinga przybyło do nas drogą dość okrężną. W ten sposób Węgrzy zdrobnili imię Kunegunda, które przyszło z Niemiec i znaczyło: „z walecznego rodu”. Tak miała na imię węgierska księżniczka, poślubiona Bolesławowi Wstydliwemu, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru. Pamięć tej dobrej pani przetrwała pod Krakowem. Opowiada się o niej, że odkryła sól w Bochni i Wieliczce, a górale spod Nowego Sącza czczą ją jako swoją główną świętą. Dzięki niej imię Kinga kojarzy się z przedsiębiorczością, rozumem i zjednywaniem sobie sympatii.

Znaczenie imienia Kinga

Kinga – znaczyło: „z walecznego rodu”.

Numerologia imienia Kinga

Liczba imienia równa się TRZY. Trójka to liczba ludzi błyskotliwych, inteligentnych i idących przez życie przebojem. Numerologia twierdzi o tej liczbie, że ze wszystkich najbardziej skłania do sięgania po sukces.

Jaka jest Kinga?

Typowa Kinga bierze los w swoje ręce. Wychodzi z inicjatywą; można powiedzieć, że nie czeka, aż ją poproszą do tańca. Zwraca na siebie uwagę nie tyle może urodą, co energią, wdziękiem, werwą, błyskiem w oku. Kingi zwykle są przekonane o swojej wartości, bywają też źródłem twórczego niepokoju i od nich wychodzą ciekawe pomysły. Kingi często spotyka się w sporcie i wszędzie tam, gdzie z zasady trzeba być najlepszym. Również w wielu zawodach zwykle uważanych za męskie Kinga czuje się jak najbardziej na swoim miejscu. W miłości bywa tą, która prowadzi partnera. Kingom służy też zdrowy rozsądek i trzeźwe spojrzenie na sprawy tego świata, co je chroni przed jałowym marzycielstwem i popełnianiem życiowych błędów.

Znak zodiaku imienia Kinga

Zgodnie z jowiszową naturą imię to jest najbardziej odpowiednie dla dziewcząt ze znaku Strzelca, a także Panny, dla których też będzie potężnym zastrzykiem energii. Ucieszą się z niego również pozostałe znaki ogniste, czyli Barany i Lwy oraz Koziorożce, Wodniki, Bliźnięta i Skorpiony. Mniej polecamy to imię znakom Wenus, czyli Bykowi i Wadze, a także łagodnym Rakom i Rybom.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

245 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent