Karp
UD

Karp - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Karpik
Znaczenie : owoc, zysk
Planeta : Mars
Znane :
Imieniny : 13 kwietnia, 26 maja, 4 i 8 czerwca oraz 13 października

Historia i znaczenie imienia Karp

Imię Karp wywodzi się z Biblii, od łacińskiego „Carpus” lub greckiego „Kárpos”, co oznacza „owoc, zysk”. W Polsce jest to imię rzadko spotykane, przeważnie nadają je wyznawcy Kościoła wschodniego.

Numerologia imienia Karp

Imię Karp to numerologiczna liczba JEDEN. Jest to liczba pionierów, zdobywców i indywidualistów, którzy doskonale wiedzą, co chcą w życiu osiągnąć.

Jaki jest Karp?

Urokliwy i elegancki Karp, jest dystyngowanym, skłonnym do uprzejmości mężczyzną. Sentymentalizm, piękno i harmonia to wartości, których poszukuje. Jest dość skryty i powściągliwy i nieszczególnie demonstruje swoje interpersonalne zażyłości. Jest niezwykle wrażliwy, choć częściowo udaje mu się ukryć ten aspekt osobowości, przysłaniając go pozornym chłodem lub ironicznym uśmieszkiem w kąciku ust. Karp jest aktywnym i zdecydowanym człowiekiem, wyposażonym w ogromną inteligencję praktyczną, świetnie umiejętności organizacyjne i analityczny umysł. Bywa wybredny. Często jest perfekcjonistą (czasem aż obsesyjnym) i nie może znieść przeciętności, stale dąży do poszukiwania wiedzy. W miłości jest estetą i pierwsze, co przykuwa jego wzrok, to wygląd ewentualnej wybranki. Równie ważna jest jednak dla niego głębia rozmowy i porozumienie. Dlatego jego wybory są często skomplikowane, gdyż waha się nad pięknem ciała a duszy.

Jako dziecko, Karp jest uprzejmy, pomocny, odpowiedzialny i oddany. Marzy o byciu najważniejszym w sercach swoich rodziców, a także w szkole, gdzie nie waha się, by dowieść swojej wartości.

Znak zodiaku imienia Karp

Do imienia Karp, najbardziej adekwatne są znaki zodiaku Baran, Lew oraz Skorpion.

654 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent