Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Karolina - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Karolinka, Karolcia, Karola
Znaczenie : od imienia Karol
Planeta : Słońce i Saturn
Znane : Karolina Gorczyca, Karolina Gruszka, Karolina Korwin-Piotrowska, Caroline Wozniacki
Imieniny : 9 maja, 5 lipca, 4 listopada

Historia imienia

Karolina to oczywiście żeńska odmiana imienia Karol. Karol to stare imię królów: najpierw królów plemienia Franków, potem Francji, potem jeszcze innych krajów. Dzisiejsi Karolowie wciąż czują się trochę przytłoczeni tym ciężarem królewskiej sławy, a ich siostrom, Karolinom, też to się w pewnym stopniu udziela.

Znaczenie imienia Karolina

Karolina to oczywiście żeńska odmiana imienia Karol.

Numerologia imienia Karolina

Liczba tego imienia równa się CZTERY. Czwórka jest liczbą porządku i organizacji.

Jaka jest Karolina?

Oznacza to, że Karolinom najlepiej się żyje w świecie dobrze zorganizowanym i poukładanym. Wokół nich powinien panować porządek i wszystko ma być dobrze określone, nazwane i ponumerowane. Dopiero wtedy, gdy wszystkie sprawy są jasne, Karolina może pozwolić sobie na chwilę swobody. Królewskie pochodzenie imienia sprawia, że Karoliny odruchowo zachowują się jak wielkie damy; a gdy się zapomną, patrzą na innych z góry. Duże znaczenie ma dla nich tradycja i pochodzenie; odruchowo cenią sobie tych, którzy wiele osiągnęli i mają się czym pochwalić. Dużą wagę też przywiązują do spraw materialnych i majątkowych. Można powiedzieć, że gdy jakiś młodzieniec stara się o ich względy, Karoliny martwią się, czy aby jest z dobrej rodziny.

Znak zodiaku imienia Karolina

Z imieniem Karolina najlepiej czują się dwa znaki: Koziorożec i Lew. Dobrze też imię to będzie służyć paniom ze znaków Wagi, Panny, Byka i Wodnika. Ryby, Bliźnięta i Strzelca imię to będzie uczyć porządku, rozsądku i dobrego rozeznania w rzeczywistości. W Skorpionach może budzić nazbyt władcze instynkty; najmniej jest odpowiednie dla żywiołowych Baranów.

Gwiazdy, które nadały swojej córce imię Karolina:

  Adam Małysz

 Monika Mrozowska

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

719 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent