Kamil
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Kamil - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Kamilek
Znaczenie : pomocnik kapłana
Planeta : Wenus
Znane : Krzysztof Kamil Baczyński, Kamil Bednarek, Kamil Durczok, Kamil Kosowski, Kamil Maćkowiak, Cyprian Kamil Norwid, Kamil Stoch
Imieniny : 18 lipca, 25 września

Historia imienia

W starożytnym Rzymie był ród Kamillów, którego najsławniejszy przedstawiciel, Marek Furius Kamillus pogodził walczące stronnictwa i ufundował z tej okazji świątynię Zgody. Nazwisko tego rodu, a później imię Kamil, pochodzi od łacińskiego słowa camillus, które oznaczało chłopca ze szlachetnego rodu, służącego jako pomocnik kapłana. Tak więc od samego początku Kamilowie mają coś wspólnego z dążeniem do zgody i z udziałem we wzniosłych ceremoniach.

Znaczenie imienia Kamil

Imię Kamil, pochodzi od łacińskiego słowa camillus, które oznaczało chłopca ze szlachetnego rodu, służącego jako pomocnik kapłana.

Numerologia imienia Kamil

Liczba tego imienia to  DWA, liczba zgody i współdziałania. Miłe i łagodne brzmienie kojarzy się też z siłami Wenus, planety pokoju, miłości i piękna. Ładunek wzniosłych uczuć zawarty w tym imieniu dobrze odczytali dwaj wielcy polscy poeci, Cyprian Kamil Norwid i Krzysztof Kamil Baczyński, którzy dodali sobie imię Kamil jako drugie. Jeżeli się codziennie powtarza to imię, rzeczywiście można zostać poetą!

Jaki jest Kamil?

Kamilowie, zgodnie z magią swojego imienia, unikają skrajności. Niechętnie podnoszą głos, nie przepadają za konfliktami i wolą dyplomatyczne ozdobniki niż brutalne nazywanie rzeczy po imieniu. Za to są mistrzami, jeżeli chodzi o wyczucie nastroju, zrozumienie subtelności ludzkiej duszy i użycie słów, które nie zranią, a dodadzą otuchy. Kamilowie w każdych, nawet najdziwaczniejszych poglądach znajdą jakieś ziarnko prawdy. Skłóconych będą wytrwale namawiać do kompromisu. Nie lubią się śpieszyć i zbyt szybkie reagowanie nie leży w ich naturze. Są amatorami spokojnego, pełnego wygód życia. Rola przywódców ich nie kusi, wolą być doradcami i naśladowcami. Swoje życiowe ambicje Kamilowie lokują w dziedzinach związanych z pięknem, sztuką i twórczością. Nawet jeżeli nie są zawodowymi artystami, to i tak na sztuce się znają; zajmuje ona ważne miejsce w ich życiu. Kamilowie rozumieją duszę kobiet, chociaż nie należy ich podejrzewać o zniewieściałość.

Znak zodiaku imienia Kamil

Imię to jest jakby stworzone dla znaku Wagi, którym opiekuje się Wenus. Ucieszy także romantyków ze znaku Ryb. W dalszej kolejności można wymienić też Byka, Wodnika lub Raka. Bliźniętom pomoże rozwinąć artystyczne talenty. Dla mężczyzn z pozostałych znaków to imię raczej niesie zbyt delikatne wibracje. Kto chciałby synowi nadać imię Kamil, powinien się upewnić, czy Wenus w horoskopie dziecka jest wystarczająco silna.

Gwiazdy, które nadały swojemu synowi imię Kamil:

 Kamil Durczok

 Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

393 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent