Kacper
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Kacper - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Kacperek
Znaczenie : dostojny
Planeta : Jowisz
Znane : Kacper Kuszewski
Imieniny : 6 stycznia - w święto Trzech Króli

Historia imienia

Imię to – Kasper lub Kacper – pojawia się w opowieści o Trzech Królach, a właściwie mędrcach czy też magach ze wschodnich krain, którzy przybyli do Betlejem, aby powitać narodzonego Zbawiciela. Magowie byli w istocie kapłanami perskiego boga światła, Ahuramazdy, a ich religia miała wiele wspólnego z później od niej powstałym chrześcijaństwem. Istniały duchowe powiązania i organizacyjne kontakty między Persją a Palestyną i zapewne ich echem jest legenda o Trzech Magach. Ich imiona nie są wymienione w Ewangeliach, pojawiają się dopiero w późniejszych „tajemnych pismach”, apokryfach. Być może imię Kacper nie jest wymysłem, gdyż wśród Persów było znane podobne imię Gathasper, co oznacza „dostojny”. Kacper na obrazach przedstawiających Boże Narodzenie i w świątecznych szopkach przedstawiany był jako Murzyn. Postać ta budziła wesołość i do dziś w Niemczech ękacperkiem” nazywa się kukiełkę z teatrzyku. Ale i w samym brzmieniu tego imienia jest coś, co sprawia, że odruchowo się uśmiechamy. Ma ono swój wewnętrzny rytm i brzmi jak skoczna polka.

Znaczenie imienia Kacper

Od imienia Gathasper, co oznacza „dostojny”.

Numerologia imienia Kacper

To intuicyjne wrażenie potwierdza liczba tego imienia, TRZY, najbardziej optymistyczna liczba w numerologii.

Jaki jest Kacper?

Imię Kacper z reguły trafia do ludzi wesołych z natury, dostrzegających głównie pogodne strony bytu, umiejących się cieszyć towarzystwem, interesującą rozmową; ciepłem i chłodem, dobrym jedzeniem – i samym życiem po prostu. Idealny Kacper jest ponadto duszą towarzystwa i mistrzem dowcipów i po prostu nie mieści się w ciasnych czterech ścianach swojego domu.

Znak zodiaku imienia Kacper

Pierwszym znakiem, który zasługuje na to imię jest Lew, ale także Bliźnięta, Waga, Strzelec oraz Ryby. Imię to będzie nieco temperować szorstką naturę Baranów i Skorpionów, rozweselać Byki i Raki, i może tylko dla poważnych Panien i Koziorożców jest mało odpowiednie.

Gwiazdy, które synowi dały na imię Kacper

Artur Gadowski

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

844 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent