Jeremi

Jeremi - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Jeremiś
Znaczenie : Bóg wywyższa
Planeta : Uran
Znane : Jeremy Clarkson, Jeremy Irons, Jeremi Przybora
Imieniny : 16 lutego
 

Historia imienia

Jeremiasz gromił swoich współczesnych za upadek obyczajów i biadał nad zniszczoną Jerozolimą.

Znaczenie imienia Jeremi

Jeremi (zwany także Jaremą lub Jeremiaszem) to imię jednego z proroków Starego Testamentu, które znaczy „Jahwe wywyższył”

Numerologia imienia Jeremi


Liczbą
tego imienia jest DZIEWIĘĆ, liczba tych, którzy sięgają daleko myślą i wyobraźnią, i zwykle należą do takich lub innych elit w społeczeństwie. W imieniu Jeremi jest mowa o wywyższeniu, a kto stoi na wyżynie, widzi dalej i szerzej – a widząc szerszy obszar świata, lepiej potrafi dostrzec nadchodzącą przyszłość.

Jaki jest Jeremi?

Tak więc imię Jeremi zostało jakby specjalnie wymyślone nie tylko dla proroków, ale i dla wszelkich wizjonerów, natchnionych artystów, badaczy przyszłościowych nurtów nauki. Jeremi z natury wyprzedza swoją epokę, i to sprawia, że często ma opinię oryginała, fantasty i idealisty. Na szczęście większość Jeremich ratuje to, że są towarzyscy i potrafią każdego zabawić, a wraz ze sobą wnoszą powiew szerokiego świata.

Znak zodiaku imienia Jeremi

Imię Jeremi pasuje do tych znaków zodiaku, w których silny jest Uran, planeta przyszłości i życia na własną rękę – czyli przede wszystkim do Wodnika i do Skorpiona. Również godnie będzie to imię nosił wielkoduszny znak Jowisza, czyli Strzelec, jak również merkurowi intelektualiści zodiaku, czyli Bliźnięta i Panna. Dla innych znaków to imię nadaje się dużo gorzej, a szczególnie nie radziłbym go dawać Rybom, a już na pewno nie Baranom. Jeżeli ktoś nie chce być Jeremim, może się nazywać Jarema. To imię jest numerologiczną PIĄTKĄ i jest zazwyczaj nadawane mężczyznom jowialnym i bezpośrednim, lubiącym przyjemności, korzystającym z życia i jego przygód. A przy tym Jarema bywa nie gorszym oryginałem niż Jeremi. Wersja Jarema najbardziej pasuje do Bliźniąt, Lwów i (inaczej niż Jeremi) do Baranów.

Gwiazdy, które nadały swojemu synowi imię Jeremi lub Jeremiasz:

Mirosław Baka

Paweł Małaszyński

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie