Jaromir - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Jarek, Jaruś
Znaczenie : od dawnych słów jary (potężny, święty, naładowany mocą) oraz mir (szacunek)
Planeta : Słońce
Znane : Jaromir Radke
Imieniny : 24 września

Historia imienia

Dawne słowiańskie imiona trudno jest jednoznacznie przekładać na dzisiejszy język polski. Słowo „jary”, które tkwi w tym imieniu, dziś kojarzy się głównie ze zbożem jarym, czyli sianym na wiosnę, ale dawniej oznaczało tę siłę ducha, którą astrologia łączy z żywiołem ognia. Zbliżone znaczenie ma też imię Jarosław.

Znaczenie imienia Jaromir

Imię Jaromir znaczyć mogło: „obyś zyskał szacunek i posłuch dzięki magicznej mocy, która w tobie zamieszka”.

Numerologia imienia Jaromir

Liczbą imienia Jaromir jest DZIEWIĘĆ. Ten fakt, w połączeniu z brzmieniem obu imion, świadczy o tym, że Jaromirowie są jeszcze bardziej od Jarosławów naładowani tą świetlistą i ognistą energią, którą zapowiada brzmienie imienia. Bowiem szóstka (liczba Jarosława) to liczba spokoju, opanowania i zaufania do własnych sił. Dziewiątka zaś (liczba Jaromira) to liczba mistrzostwa i wielkich osiągnięć, skłaniająca do pokonywania przeszkód i przezwyciężania ograniczeń.

Jaki jest Jaromir?

Każde imię działa jako źródło siły, dostarcza energii, jest zachętą do takiego czy innego działania. W każdym imieniu kryją się jednak inne energie. Energia imienia Jaromir jest słoneczna i pozytywna. Każe stawiać sobie w życiu jasne cele, realizować wyraźnie określone zadania. Imieniu Jaromir właściwa jest siła ducha, rzetelność i skuteczność. Jaromirowie – jak wypuszczona z łuku strzała – idą prosto do celu i nie trwonią swoich sił na rzeczy, które uznaliby za niegodne. I odwrotnie – energia tego rycerskiego imienia nie sprawdza się tam, gdzie trzeba się ukrywać i maskować czy też prowadzić skomplikowane dyplomatyczne i tajne zabiegi. Dlatego przed nadaniem synowi tego imienia należy się poważnie zastanowić, czy w dzisiejszych czasach będzie ono pomocą – czy przeciwnie, przeszkodą w życiu.

Znak zodiaku imienia Jaromir

Dwa znaki są jakby z góry przeznaczone do tego, by nosić to słoneczne imię – mianowicie Lew i Baran. Dodajmy tu jeszcze pokrewnego im duchem Strzelca oraz Wodnika. Nie zaszkodzi też Rybom, Bliźniętom, oraz niektórym Koziorożcom i Skorpionom; może być trudniejsze do zaakceptowania dla Byków, Raków, Panien i Wag.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

821 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent