UD

January - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Januarek
Znaczenie : od boga Janusa
Planeta : Neptun i Uran
Znane : January Zaradny, January Weiner, January Suchodolski, January Brunov
Imieniny : 19 stycznia, 8 kwietnia, 4 maja, 10 lipca, 6 sierpnia, 28 sierpnia, 19 września, 13 października, 24 października i 25 października

Historia imienia

Imię January ma pochodzenie łacińskie. Pochodzi od imienia boga Janusa, czczonego w starożytnym Rzymie. Janus to bóg wszelkich początków (to od jego imienia pochodzi łacińska nazwa miesiąca styczeń), ale także opiekun drzwi, bram, przejść i mostów, patron  umów i układów sojuszniczych.

Imię January pierwotnie oznaczało też chłopca, który urodził się w styczniu. Jego żeński odpowiednik to Januaria.

Znaczenie imienia January

Imię January pochodzi od boga Janusa. Może też oznaczać chłopca, który urodził się w styczniu.

Numerologia imienia January

Liczbą imienia January jest DZIEWIĄTKA.

Jaki jest January?

January jest męski, emituje od niego władza i autorytet, z pewną dawką magnetyzmu. Jest przede wszystkim praktyczny, twardo stąpa po ziemi. Posiada potężną energię, która umożliwia mu realizację marzeń i zamiarów. Spokojnie, lecz stanowczo idzie swoją drogą, podążając ku postępowi. Ma wrażliwą duszę, wbrew swojemu surowemu wyglądowi. Jest człowiekiem obowiązku, który uważa, że jest wart tyle, ile jego słowo. Bezpośredni, otwarty i uczciwy, ma tendencje do bycia nad wyraz skrupulatnym i rygorystycznym, co nie zawsze bywa łatwe dla otaczających go osób. Jest autorytarny, ma wysokie standardy wobec siebie i tego samego oczekuje od innych. Tolerancja nie jest jego mocną stroną, do tego łatwo się niecierpliwi i irytuje, na przykład gdy czuje, że trwoni czas bez wyraźnego powodu. Często odczuwa inspirację do pchania go w ambitne projekty, które prędko stają się jego pasją. Jednakże wadą tych wszystkich nacisków i ambicji, jest to, że January czasem reaguje eksplozjami gwałtowności i gniewu.

Znak zodiaku imienia January

Najbardziej pasujący znak do imienia January to Wodnik, a w drugiej kolejności Skorpion.

616 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent