UD

Ilona - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Ilonka
Znaczenie : węgierska odmiana imienia Helena
Planeta : Księżyc i Neptun
Znane : Ilona Łepkowska, Ilona Ostrowska
Imieniny : 18 sierpnia

Historia imienia

Ilona to węgierska forma imienia Helena i sporo cech Helen stosuje się także do Ilon. Tajemne znaczenie tego imienia jest jednak nieco odmienne od Heleny. Sprawia to nagromadzenie w imieniu Ilona dźwięków „l”, „n”, „i”, które w ezoterycznym kodzie kojarzą się z energiami Księżyca i Neptuna, a więc z nocną, senną i mglistą stroną życia. Ilona – to brzmi jak imię strażniczki tajemnic, nimfy opiekującej się źródłami i leśnej boginki. Imię to wydaje się nasączone wodą i nasycone zielenią.

Znaczenie imiona Ilona

Ilona to węgierska odmiana imienia Helena.

Numerologia imienia Ilona

Liczbą imienia jest ÓSEMKA, co oznacza, że mimo owej zwiewności zawartej w dźwiękach imienia Ilony świadomie wybierają życie surowe i odpowiedzialne.

Jaka jest Ilona?

Nie ucieka od obowiązków, chętnie podejmuje się poważnych funkcji, skłonna jest do poświęceń i dawania przykładu innym. I chyba po prostu nie lubi, kiedy w życiu układa jej się zbyt lekko. Pod tym względem Ilona przypomina inną wodną ósemkę – Wandę.

Znak zodiaku imienia Ilona

Z imienia Ilona najbardziej będą zadowolone panie ze znaku Ryb, zwłaszcza gdy w ich horoskopie silny jest Neptun. Inne znaki, którym można polecić to imię, to Skorpion, Byk, Rak i Bliźnięta.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

436 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent