Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Igor - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Igorek
Znaczenie : wojownik boga Yngvi
Planeta : Saturn
Znane : Igor Newerly, Igor Strawinski, Igor Śmiałowski
Imieniny : 1 i 5 października

Historia imienia

Na dziwne tropy naprowadza nas imię Igor. Przywędrowało do nas z Rusi, lecz wcale nie jest słowiańskie, ale germańskie, a ściślej skandynawskie – jako że na Ruś przynieśli je wikingowie, którzy założyli pierwsze państwa ruskie. Pierwotnie imię to brzmiało Ingwar (Yngvarr), i znaczyło „wojownik boga Yngvi”. Ów Yngvi nazywał się inaczej Frey, i był bóstwem ziarna i plonów. Zaś kniaź imieniem Ingwar, czyli Igor, był jednym z pierwszych władców Kijowa.

Znaczenie imienia Igor

Igor – wojownik boga Yngvi.

Numerologia imienia Igor

Liczbą tego imienia jest CZWÓRKA, liczba ziemi i jej tajemnych mocy, a także liczba tego, co odwieczne, trwałe i niezmienne.

Jaki jest Igor?

Jeśli się dobrze wsłuchamy w brzmienie imienia Igor, czekają nas przeżycia iście mistyczne. Przyjdzie do nas wraz z jego dźwiękiem prawosławna zamierzchłość, trwałość dębowych częstokołów, mgły znad rozlewisk Dniepru... i usłyszymy, jak wilki wyją na stepowym bezkresie.

Znak zodiaku imienia Igor

Którym znakom zodiaku przydzielić to imię? Najlepiej tym, które dobrze czują cały ów mistycyzm ziemi, a więc Rakom, Rybom, a przede wszystkim – Koziorożcom.

 Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

213 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent