Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Ignacy - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Ignaś
Znaczenie : ognisty lub od nazwy miejscowości
Planeta : Mars i Słońce
Znane : Ignacy Krasicki, Ignacy Łukasiewicz, Ignacy Machowski, Ignacy Mościcki, Ignacy Paderewski
Imieniny : 1 lutego, 31 lipca i 17 października

Historia imienia

Imię Ignacy po łacinie brzmiało Ignatius i ludziom mówiącym w tym języku kojarzyło się z ogniem – po łacinie ignis. Ta magia działa do dziś, i typowy Ignacy jest człowiekiem o rzeczywiście ognistym temperamencie. Tak jest, jakkolwiek pochodzenie Ignacego od ognia nie jest wcale pewne, i być może imię to wzięło się od nazwy jakiejś, zapomnianej już dziś, miejscowości pod Rzymem. Było dwóch wielkich świętych Ignacych: Ignacy z Antiochii i Ignacy Loyola. Ten pierwszy był biskupem w mieście Antiochia (dziś Antakya w Turcji) i widząc swoich parafian prowadzonych na pożarcie lwom (bo to było właśnie w tamtych czasach) zapragnął siebie również złożyć w ten sam sposób w ofierze. Był to jego świadomy wybór: św. Ignacy do końca sprzeciwiał się swoim możnym przyjaciołom, którzy go chcieli wyciągnąć z więzienia. W końcu dopiął swego i dał się lwom pożreć. (Miłośnicy astrologii pamiętają, że imię to najbardziej pasuje do znaku… Lwa.) Ignacy Loyola był Baskiem i rycerzem, zawodowym oficerem. Po tym jak odniósł ciężkie rany w bitwie postanowił służyć Bogu w inny sposób i założył, na wzór karnego wojska, zakon jezuitów do walki z naporem heretyckich wierzeń.

Znaczenie imienia Ignacy

Ignacy – ognisty lub od nazwy miejscowości.

Numerologia imienia Ignacy

Liczbą imienia Ignacy jest PIĘĆ. Numerologiczne piątki to miłośnicy przygód i ryzyka, tacy, dla których leniwe życie zjadaczy chleba to coś najgorszego na świecie.

Jaki jest Ignacy?

Ignacowie mają w sobie coś z wyczynowców i coś z bohaterów. Wszystkiego im za mało i kapryśny los gna ich dalej i dalej. Było dwóch przyjaciół dwieście lat temu w Wilnie: Adam Mickiewicz i Ignacy Domeyko. Obu los wygnał z kraju, ale podczas gdy Adam osiadł w Paryżu, to Ignacy zatrzymał się aż w Chile, a i tam wiódł niespokojny żywot, wędrował po górach i pustyniach, odkrywając dla Chilijczyków złoża miedzi. Ignacowie są ludźmi energicznymi, dzielnymi i porywczymi, choć nieco egocentrycznymi. Potrafią być niemożliwie uparci i odporni na namowy. Ciągnie ich szeroki świat, przygoda i to co nieznane, i pod tym względem potrafią być fantastami, ale takimi, którzy w końcu swego dopną. Są wśród nich podróżnicy i obywatele świata, ale także ludzie żyjący według swojego widzimisię, przeciwnicy nudy i myślowych schematów. Są też Ignacowie zdobywcami niewieścich serc i cenionymi kompanami w podróżach. Mają talent pedagogiczny, choć nigdy nie są nudnymi belframi. W interesach fantazję Ignacego powinien hamować bardziej rzeczowy wspólnik, jako że wrodzona jest Ignacym rozrzutność i niechęć do liczenia pieniędzy. W życiu domowym sprawy materialne powinien lepiej powierzyć żonie.

Znak zodiaku imienia Ignacy

Imię to najlepiej pasuje do znaków ognistych, więc prócz Lwa także do Barana i Strzelca. Odpowiednie też jest dla obywateli świata – Wodników, pełnych fantazji Ryb, dla wszechstronnych Bliźniąt i zawziętych Skorpionów. Mniej nadaje się dla znaków o bardziej umiarkowanym charakterze, czyli dla Byków, Raków, Panien, Wag i Koziorożców.

Gwiazdy, które nadały swojemu synowi imię Ignacy:

 Szymon Bobrowski

 Ewa Drzyzga

 Magdalena Schejbal

Kasia Kowalska

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

205 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent