Weleda
Weleda Baby

Ida - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Idka, Idusia
Znaczenie : istota kobiecości; wieszczka, jasnowidząca
Planeta : Słońce i Wenus
Znane : Ida Fink, Ida Haendel, Ida Kamińska, Ida Nowakowska, Ida Łotocka-Huelle
Imieniny : 13 kwietnia i 4 września

Historia imienia

Imię Ida ma niejasną etymologię. Być może jest to imię germańskie, będące skróconą formą od imion z pierwszym członem Id-, takich jak Ideburga czy Iduberga. Inna teoria mówi, że Ida jest imieniem wywodzącym się z języka starosaksońskiego, w którym słowo „itis” oznacza „istota kobiecości”, tłumaczone też jako „wieszczka, jasnowidząca”. Jeszcze inne źródła wskazują na pochodzenie łacińskie i słowo „Idus”,  będące nazwą świąt obchodzonych na cześć Dionizosa.

Znaczenie imienia Ida

W starosaksońskim „istota kobiecości”,  „wieszczka, jasnowidząca”, w łacinie nazwa świąd obchodzonych na cześć Dionizosa.

Numerologia imienia Ida

Imię Ida ma liczbę PIĘĆ, a piątka w numerologii oznacza ludzi rzutkich i przedsiębiorczych, ale też zmiennych, kapryśnych, skłonnych do ryzykownych posunięć – i nieco nieobliczalnych.

Jaka jest Ida?

Ida jest niezależną kobietą, dla której wolność jest czymś więcej niż tylko słowem czy pustym sloganem. Jest indywidualistką nieznoszącą ograniczeń, zafascynowana nieznanym i często niezdyscyplinowana. Podejmuje ryzyko, nie myśląc o konsekwencji, które mogą przynieść jej działania. Często dumna i wyniosła, Ida może wręcz wprawiać w zakłopotanie. Jej zmysłowość i przytłaczające pragnienie brania więcej i więcej, połączone wraz z jej impulsywnością, czasem pociągają ją dalej niż początkowo zamierzała. Świetnie adaptuje się do nowych rzeczy, a gdy jest zmotywowana, jest zdolna do pracy z wielkim entuzjazmem i energią.

Jako dziecko, Ida nie boi się niczego. Ma tendencję do wykorzystywania swojego uroku, choć jeszcze nie do końca potrafi się z nim obchodzić. Warto przestrzegać ją przed potencjalnymi niebezpieczeństwami.

Znak zodiaku imienia Ida

Imię Ida najbardziej pasuje do znaków Barana, Lwa i Wagi.

Gwiazdy i sławne osoby, które nazwały córkę imieniem Ida:

Marek Nowakowski

428 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent