UD

Herbert - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Herbercik
Znaczenie : błyszczący, jaśniejący
Planeta : Saturn i Uran
Znane : Herbert George Wells, Herbert Spencer, Herbert Clark Hoover, Herbert Grönemeyer
Imieniny : 16 marca

Historia i znaczenie imienia Herbert

Imię Herbert jest imieniem pochodzenia germańskiego, wywodzącym się od słów znaczących „błyszczący”, „jaśniejący”. W kościele katolickim patronem tego imienia jest pustelnik, święty Herbert z Cumberland. Oboczną formą imienia jest Herybert (z języka niemieckiego: Heribert).

Numerologia imienia Herbert

Imię Herbert to numerologiczna CZWÓRKA.

Jaki jest Herbert?

Osoba o imieniu Herbert cechuje się dyskretnym urokiem i czarem. Na początku może wydawać się lekko cichy, powściągliwy, milczący. Należy go jednak lepiej poznać, ponieważ kiedy już nabierze zaufania, staje się przyjacielski i otwarty, a jego towarzystwo to prawdziwa przyjemność. Herbert nie ma dużej pewności siebie, więc często stara się to rekompensować poprzez samowystarczalność, bezpośredni sposób zachowania, a czasami sztywność czy autorytaryzm. Ma olbrzymią zdolność do pracy, na którą wpływa jego zdeterminowanie, przedsiębiorczość i ambicja. Jest zdolny do wielkiego wysiłku, by osiągnąć swój cel. Może bywać materialistyczny lub pochłonięty samym sobą. Ma talent do organizacji, zarządzania i administracji. Czasem jest rozdarty między ekstrawersją a introwersją, hojnością i chciwością. Pierwsza tendencja bywa silniejsza szczególnie, gdy Herbert jest urodzony w marcu lub w dniach 3, 12, 21, 30.

Kiedy Herbert jest dzieckiem, to warto wzmacniać jego towarzyskość i umiejętność dzielenia się z innymi. Wymaga wsparcia kochającego środowiska rodzinnego, by uniknąć zbyt skromnego lub niepewnego zachowania.

Znak zodiaku imienia Herbert

Imię Herbert  pasuje do zodiakalnych znaków Panny i Koziorożca, które dobrze współgrają z charakterystyką dla tego imienia.

599 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent