Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Gerda - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Gerdka
Znaczenie : "zamknięcie" lub "sława"
Planeta : Pluton i Wenus
Znane : Gerda Alexander, Gerda Taro, Gerda Bryłka-Krajciczek
Imieniny : 12 lutego

Historia imienia

Imię Gerda ma korzenie germańskie. Jest skróconą formą imion Gerarda lub Gertruda, obecnie funkcjonującą jako osobne imię.  Inne źródła etymologiczne podają język staronordyjski jako pochodzenie imienia Gerda, a konkretnie słowo „garðr”, oznaczające „zamknięcie”. Możliwe jest także nawiązanie do dialektu islandzkiego, w którym „gård, gėrđa” oznacza „sława”.

Znaczenie imienia Gerda

Imię Gerda może oznaczać „zamknięcie” lub „sława”.

Numerologia imienia Gerda

Liczba tego imienia wynosi OSIEM.

Jaka jest Gerda?

Gerda ma skomplikowaną i niejednoznaczną osobowość ze względu na dwie antagonistyczne tendencje, które nieustannie rywalizują o uwagę. Pierwsza to bardziej męska strona jej natury – żywiołowa, zawzięta, apodyktyczna, niezależna i nieco egocentryczna, chce być we wszystkim najlepsza i ma skłonność do myślenia, że świat kręci się tylko wokół niej. Z kolei druga tendencja, bardziej żeńska, jest nieśmiała, pasywna, zależna, czasami niezdecydowana, emocjonalna, uważna i altruistyczna. Ta dziwna kombinacja cech może sprawiać, że Gerda jest zmienna jak pogoda – entuzjastyczna i pewna siebie, a zaraz potem pasywna i wyczekująca swoich kolejnych porażek.

Prawdopodobnie w okresie dzieciństwa także będzie doświadczać takiej ambiwalencji, rozdarcia między jej pragnieniem chwały, chęcią bycia pierwszą i najlepszą, a potrzebą ochrony i bezpieczeństwa. Te konflikty wewnętrzne mogą powodować jej drażliwość i skłonność do wybuchów złości. Gerda potrzebuje dużo wsparcia w domu rodzinnym, łagodnego prowadzenia i zainteresowania.

Znak zodiaku imienia Gerda

Do dziewczynki o imieniu Gerda pasują znaki zodiaku Byk, Panna, Skorpion i Koziorożec.

789 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent