UD

Gaja - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Kaja, Gajka, Gajusia
Znaczenie : od bogini Gai lub "ciesząca rodziców"
Planeta : Mars
Znane : Gaja Grzegorzewska, Gaia Bolognesi, Gaia De Laurentiis
Imieniny : 28 lutego, 10 marca, 22 kwietnia, 27 września

Historia imienia

Imię Gaja pochodzi z mitologii greckiej. Było to imię bogini Ziemi-Matki, wyłonionej z Chaosu, uosabiającej płodność i macierzyństwo. Imię Gaja może być także męskim odpowiednikiem rzymskiego imienia Gajusz (Gaius), które oznacza „cieszący rodziców”, od słowa „gaudeo” – „cieszę się”. Gaja zatem może znaczyć „ciesząca rodziców”. Oboczną formą imienia Gaja jest imię Kaja.

Znaczenie imienia Gaja

Początki imienia Gaja nawiązują do bogini z greckich mitów lub do imienia Gajusz, od którego imię Gaja może oznaczać „ciesząca rodziców”.

Numerologia imienia Gaja

Liczba tego imienia wynosi JEDEN, a więc jest to liczba zdobywców, indywidualistów i pionierów.

Jaka jest Gaja?

Gaja to silna, magnetyczna osobowość, posiadająca naturalny autorytet, ambicję, zdecydowanie, odwagę i energię. Doskonale wykorzystuje szanse dawane przez los, nie biorąc się brać życia za rogi. Twardo stąpa po ziemi, podchodzi do wszystkiego z praktycznym zacięciem, jest też dość materialistyczna. Wie, jak zadbać o własne interesy. Ma wyjątkowo niecierpliwą naturę, jeśli coś postanowi, to chce to mieć od razu, tu i teraz. Brakuje jej tolerancji, co może sprawiać, że wydaje się twarda, a wręcz brutalna. Lubi dyskutować, co dość często prowadzi do kłótni. Z pewnością można powiedzieć, że Gaja ma charakterek!

Jako dziecko jest zwykle odpowiedzialna, stabilna i świadoma swoich działań. Będzie jednak potrzebowała stałej, ale sprawiedliwej dyscypliny. Jej wolność jest dla niej niezwykle ważna. Warto brać to pod uwagę przy rozdzielaniu obowiązków – jeśli Gaja poczuje, że jest wykorzystywana, może błyskawicznie zacząć się buntować.

Znak zodiaku imienia Gaja

Do Gai najbardziej pasuje znak zodiaku Skorpion, a także Lew lub Baran. Są to znaki pasujące do indywidualistów.

Gwiazdy i sławne osoby, które nazwały córkę imieniem Gaja:

Reni Jusis i Tomek Makowiecki,

Maciej Kuroń

878 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent