UD

Firmin - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Firmus, Firminek
Znaczenie : należący do Firmusa lub mocny, pewny, stały, trwały
Planeta : Mars, Jowisz
Znane : Firmin Lambot, Firmin Sanou, Firmin Abauzit, Firmin Gémier
Imieniny : 18 sierpnia, 25 września i 11 października
 

Historia i znaczenie imienia Firmin

Imię Firmin ma pochodzenie łacińskie. Wywodzi się od słowa oznaczającego „należący do Firmusa” lub jest zdrobnieniem imienia Firmus, które z kolei znaczy „mocny, pewny, stały, trwały”.

Imię to należało aż do dziesięciu świętych. W Polsce pojawiło się w XIV wieku. Żeńskim odpowiednikiem imienia jest Firmina. Firminy to także miejscowość i gmina we Francji, a Firmino Alves to miasto i gmina w Brazylii.

Numerologia imienia Firmin

Liczba imienia Firmin to numerologiczna SZÓSTKA.

Jaki jest Firmin?

Firmin to osoba stanowcza i wytrwała. Uparcie dąży do wyznaczonego celu, a jak już go osiągnie, to prędko wynajduje kolejny. Nie znosi nudy, stara się więc, by w jego życiu jak najwięcej się działo, zarówno na tle towarzyskim, jak i zawodowym. Ma wielu znajomych, zazwyczaj podobnie jak on niestroniących od wrażeń. Nie jest to jednak bezmyślne łapanie przygód, lecz wyważone i przemyślane rozrywki – tak jak uczenie i oddawanie się nowym sportom, poznawanie ciekawych aktywności. Ogromnie nie znosi, gdy wolny czas przecieka mu przez palce, trwoniony na nierobienie niczego konkretnego.

Firmin jest również niezwykle oddany swojej rodzinie i bliskim. Często odwiedza swoich najbliższych, a jak przychodzi jego czas, by założyć rodzinę, to oddaje się jej w całości. W rodzinie czuje się bezpiecznie i to tu „ładuje akumulatory”. Opiekuńczy i odpowiedzialny, jest wręcz doskonałym kandydatem na męża i ojca.

Ceni sobie osoby, które podobnie jak on, są ciekawe świata i otwarte na nowe doświadczenia.

Znak zodiaku imienia Firmin

Znak zodiaku najlepiej pasujący do Firmina to Bliźnięta, którym najbliżej do charakterystyki tego imienia.

619 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent