Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Ewelina - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Ewelinka, Inka, Ewela, Linka
Znaczenie : radość, światło lub mały ptak
Planeta : Jowisz i Księżyc
Znane : Ewelina Flinta, Ewelina Hańska, Evelyn Keyes, Ewelina Lisowska, Ewelina Serafin
Imieniny : 26 maja i 24 grudnia
 

Historia i znaczenie imienia Ewelina

Imię Ewelina ma kilka możliwych etymologii. Pierwsza z nich jest taka, że pochodzi od imienia Ewa, czyli od hebrajskiego słowa Hawwa, oznaczającego „żywą istotę” lub „dającą życie”. Inna etymologia sugeruje, że Ewelina wzięła się od celtyckiego eibhlin, co oznacza „radość, światło” lub od francuskiego aveline, oznaczającego małego ptaka.

Numerologia imienia Ewelina

Liczba imienia Ewelina to numerologiczna SZÓSTKA, opisująca osoby wiecznie optymistyczne.

Jaka jest Ewelina?

Ewelina sprawia wrażenie cichej i niewyróżniającej się z tłumu. Przy bliższym poznaniu okazuje się być jednak bardzo interesującą osobą. Często ma wyróżniające ją, nieprzeciętne zainteresowania. Jest niezwykle empatyczna i wrażliwa na cudzą krzywdę, rwie się do pomagania innym, zarówno ludziom, jak i zwierzętom.

Bywa niezdecydowana, ma trudności w podejmowaniu decyzji. Nie do końca wie, czego chce. Szczególnie dotyczy to wyborów ważnych, dotyczących na przykład jej przyszłości. Potrzebuje realnie spróbować danej rzeczy, by wiedzieć, czy jej odpowiada czy nie. Nawet jednak to bywa niewystarczające – po kilku latach potrafi zmienić zdanie i uznać, że jednak nie odnajduje się w tym, co robi. Kontynuuje więc swoje poszukiwania i niezdecydowanie.

Ewelina jest dość uwodzicielska, jeśli ktoś jej się spodoba, to robi wszystko, by go zdobyć. Może uchodzić za typową łamaczkę serc. Kiedy jednak już odnajdzie tego jedynego partnera, wówczas staje się przykładną i wierną drugą połówką. Jest oddana i niezwykle romantyczna w miłości.

Znak zodiaku imienia Ewelina

Znak zodiaku najlepiej pasujący do Eweliny to Rak, Byk i Skorpion, którym najbliżej do charakterystyki tego imienia.

416 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent