Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Emanuel - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Emmanuel
Znaczenie : Bóg jest z nami
Planeta : Pluton i Wenus
Znane : Emmanuel Chedal, Emanuel Konstanty Imiela, Immanuel Kant, Emmanuel Macron
Imieniny : 25 stycznia, 26 marca, 10 lipca i 11 października
 

Historia i znaczenie imienia Emanuel

Imię Emanuel pochodzi ze Starego Testamentu, z Księgi Izajasza, w odniesieniu do Mesjasza. Pojawia się także w Nowym Testamencie w Ewangelii według św. Mateusza , który nadaje znaczenie imieniu Emanuel: „Bóg jest z nami”. Hebrajskie słowo El oznacza „Bóg”, a immānū znaczy „z nami”.

Podobnie jak z imieniem Jezus, ludzie w krajach angielskojęzycznych nie rozważaliby nazwania dziecka Emanuelem, wierząc, że jest to obraźliwe i nieskromne. Amerykański minister w 1629 roku mówił o tym imieniu: „Imię to jest właściwie dla Chrystusa, a zatem nie należy go przekazywać żadnemu stworzeniu.” Inni ludzie pochodzenia europejskiego nie podzielają tego tabu, a imię jest używane od wieków w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech i Grecji. Emanuel z jednym „m” jest szczególnym faworytem w Chorwacji, gdzie imię jest w pierwszej setce nadawanych imion męskich. W Polsce w 2018 roku nazwano tak 39 chłopców.

Żeńskim odpowiednikiem jest imię Emanuela.

Numerologia imienia Emanuel

Liczba imienia Emanuel to numerologiczna ÓSEMKA, opisująca osoby odpowiedzialne, niezłomne i sumienne.

Jaki jest Emanuel?

Emanuel to osoba, której można powierzyć każde zadanie z niezaprzeczalną wiarą w to, że je zrealizuje. Jest niezwykle słowny, systematyczny i nastawiony na sukces. Każdy swój projekt realizuje do końca. To osoba ciężko pracująca, której los to wynagradza – nie ma trudności na płaszczyźnie materialnej, jednak wszystko osiąga trudem własnej pracy. Emanuel myśli bardzo praktycznie – nie jest typem ryzykanta. Zdecydowanie woli mieć dobrze obraną strategię niż rzucać się w wir losu.

Emanuel czasem ma trudności w relacjach z innymi, szczególnie z bliskimi mu osobami. Zdarza się, że jest tak pochłonięty pracą i realizacją własnych celów, że inne płaszczyzny życia schodzą na dalszy plan.

Znak zodiaku imienia Emanuel

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Emanuela to Byk i Koziorożec, które najlepiej współgrają z jego charakterem i praktycznym działaniem.

Gwiazdy, które nadały swojemu synowi imię Emanuel:

Robert Gawliński

225 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent