Dymitr
UD

Dymitr - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Dima, Dymek, Dymuś
Znaczenie : od imienia bogini plonów, Demeter
Planeta : Neptun
Znane : Dmitrij Mendelejew, Dmitrij Miedwiediew, Dymitr Szostakowicz, Dmitrij Wasiljew
Imieniny : 9 kwietnia, 21 września i 26 października

Historia imienia

Dymitr to ruska wersja tego imienia; po polsku byłoby: Demetriusz. Zdrobnienie od Dymitra to „Mićka” – od tego powstało nazwisko Mickiewicz. Najsławniejszym zapewne z Dymitrów był Dymitr Samozwaniec. Tak nazwano młodego watażkę, który w 1605 roku ogłosił się w Moskwie carem i wpuścił na Kreml polskie wojska. Rządził krótko i zginął marnie, a Rosjanie dotąd wspominają tamte czasy jak my potop szwedzki.

Znaczenie imienia Dymitr

Imię Dymitr (po grecku Demetrios) oznacza tego, kogo ma w swej opiece bogini Demeter. Demeter w religii Greków to Ziemia -Matka, bogini płodności, plonów i rolnictwa. Zwano ją też Matką Bożą, a na wizerunkach przedstawiano z kłosami i makówkami, z wężem lub pochodnią.

Numerologia imienia Dymitr

Liczbą imienia Dymitr jest święta SIÓDEMKA.

Jaki jest Dymitr?

Oznacza to, że Dymitrowie są ludźmi pełnymi fantazji, natchnionymi twórcami i poszukiwaczami różnych cudów i dziwów. Żywo interesują się światem i wszelkimi jego tajemnicami. Bywają mistykami i filozofami, pociąga ich życie religijne. Imię to jest wręcz gwarancją, że ten, kto je nosi, nie jest człowiekiem przeciętnym – przeciwnie, Dymitr to oryginał – człowiek, który wykracza poza wyobrażenia swojego środowiska. Dymitr może zostać poetą lub malarzem, badaczem starożytności, joginem, karateką, astrologiem… wszystkim, tylko nie zwyczajnym zjadaczem chleba z szynką. Dymitrom, dodajmy, nie za bardzo zależy na dostatku, karierze i majątku. Skłonni są w życiu do różnych ryzykownych posunięć; bywają nieostrożni i „siły mierzą na zamiary”. Bliższy jest im ideał poszukiwacza przygód niż skrzętnego mieszczanina. Zachowują się tak, jakby czuli, że mimo wszystko są pod szczególną ochroną bogini bogactwa!

Znak zodiaku imienia Dymitr

{zodiak}Imię Dymitr szczególnie odpowiednie jest dla znaku Ryb. Dobrze komponuje się też z charakterem Skorpiona, Wodnika lub Raka. Znakom żywiołu ziemi (Byk, Koziorożec i Panna) dodaje fantazji, znaki ogniste (Baran, Lew i Strzelec) może „wieść na pokuszenie” – skłaniając je do ryzykownych czynów.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

364 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent