UD

Dorian - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Dorianek
Znaczenie : od nazwy greckiego plemienia - Dorów
Planeta : Jowisz i Neptun
Znane : Dorian Dervite, Doriano Romboni, Dorian Rogozenko
Imieniny : 22 stycznia i 22 maja
 

Historia i znaczenie imienia Dorian

Imię Dorian jest imieniem pochodzenia greckiego, powstałym od nazwy greckiego plemienia – Dorów. W mitologii greckiej plemię to pochodzi od Heraklesa, jednego z herosów. Popularność imię zyskało poprzez powieść Oscara Wilde’a „Portret Doriana Graya” z 1890 roku. Istnieje wręcz hipoteza, że sam Oscar Wilde wymyślił to imię, ponieważ nie ma dowodów na to, że Dorian jako imię istniało przed publikacją książki. W powieści Wilde’a Dorian Gray jest postacią „faustowską”, która dokonuje paktu z diabłem, pozostając wiecznie młodym, podczas gdy jego portret na strychu starzeje się. Makabryczny, poszukujący przyjemności Dorian niewiele zrobił, by zniechęcić rodziców do nadawania tego interesującego imienia. Dorian znajduje się na liście 100 najpopularniejszych imion męskich we Francji i na Węgrzech, a w Chorwacji utrzymuje się w Top 50. W Polsce w roku 2018 imię to otrzymało 231 chłopców.

Numerologia imienia Dorian

Liczba imienia Dorian to numerologiczna SIÓDEMKA, charakteryzująca osoby romantyczne i z bogatą wyobraźnią.

Jaki jest Dorian?

Dorian jest osobą głęboko mistyczną, co doskonale pasuje do jego duchowości. Często spędza czas samotnie, oddając się kontemplacji idei filozoficznych, religijnych i duchowych. Emanuje tajemnicą. Trudno poznać Doriana, a jeszcze trudniej tak naprawdę go zrozumieć. On sam również nieustannie próbuje rozwikłać tajemnice ludzkiej natury i wszechświata. To sprawia, że może wydawać się trochę odrealniany, a wręcz „nadający na innych falach”. Dorian jest jednak doskonałym obserwatorem o przenikliwym umyśle, nie lubi dzielić się swoimi przemyśleniami z każdym.

Znak zodiaku imienia Dorian

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Doriana to Strzelec oraz Ryby, którym najbliżej do jego uduchowionych cech charakteru.

172 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent