Weleda
Weleda Baby

Diana - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Dianka
Znaczenie : boska
Planeta : Mars i Księżyc
Znane : księżna Walii Diana, Diane Keaton, Diana Krall, Diana Ross
Imieniny : 10 czerwca

Historia imienia

Diana była rzymską boginią lasów, zwierząt i Księżyca, a także opiekunką rodzących kobiet, i uważano ją za tę samą boską istotę, co grecka Artemida. Artemida urodziła się na górze Cynthos i dlatego zwano ją Cyntią. Zatem oba te „filmowe” imiona, Diana i Cyntia, oznaczają tę samą boginię. Diana do tej pory jest czczona przez wyznawców neopogańskiej religii Wicca, popularnej w krajach języka angielskiego.

Znaczenie imienia Diana

Diana = boska.

Numerologia imienia Diana

Liczbą imienia Diana jest TRÓJKA. Liczba ta jest wskaźnikiem ludzi optymistycznych i energicznych, takich, którzy łatwo zjednują sobie przyjaciół, sięgają po sukcesy i zdobywają popularność. Najsławniejsza chyba z Dian, angielska księżna, która niestety młodo zginęła w 1997 roku, taką właśnie – jakby wzorcową – Dianą była!

Jaka jest Diana?

Przy wychowaniu małej Diany należy zadbać, by miała kontakt z lasem, wodą i drzewami, nie gniewać się, jeśli podrapie nogi lub weźmie do ręki jaszczurkę; warto też ją w odpowiednim wieku zapisać na kurs konnej jazdy lub pływania pod żaglami. Młode Diany szybko stają się samodzielne.

Znak zodiaku imienia Diana

Kto zna mitologię, nie zdziwi się, że Diana to imię przeznaczone przede wszystkim dla znaku Strzelca, oraz podobnie ognistych znaków Lwa i Barana. Również dla dziewcząt z księżycowego znaku Raka będzie ono odpowiednie. (Księżna Diana miała Słońce właśnie w Raku.)

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

725 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent