Dagmara
UD

Dagmara - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Daga
Znaczenie : dobrej sławy; inna możliwość niżej
Planeta : Uran i Merkury
Znane : Dagmara Matuszak
Imieniny : 24 maja, 20 grudnia

Historia imienia

Imię Dagmara przyszło do nas (i do całej Europy) z Danii. Językoznawcy sądzą, że jest to żeński odpowiednik znanego w średniowieczu imienia Dagomar, które znaczyło „mający dobrą sławę”. Jest jeszcze inny ślad: pierwszą Dagmarą odnotowaną przez historię była czeska księżniczka, która w trzynastym wieku została duńską królową. Tak więc być może imię to jest słowiańskiego pochodzenia i na początku brzmiało (z czeska) „Dragomira”.

Znaczenie imienia Dagmara

Dagmara = dobrej sławy.

Numerologia imienia Dagmara

Liczbą imienia jest święta i tajemna SIÓDEMKA.

Jaka jest Dagmara?

Zgodnie ze swoją liczbą, a może i dlatego, że imię to brzmi jak „czary-mary”, Dagmary to natury romantyczne. Mają bogate życie wewnętrzne i, zazwyczaj, wszechstronne zainteresowania. Pociąga je wszystko, co głębokie, tajemnicze, co budzi nieziemskie dreszcze. Wiele z tego, co dzieje się w głębi ich dusz, pozostaje tajemnicą, zaś najbliżsi mogą obserwować tylko skutki ich wewnętrznych odkryć, burz i oświeceń. Dagmary często swoimi decyzjami zaskakują otoczenie. Są niezależne lub nawet nieobliczalne; mało cenią sobie rozsądek i rozwagę i kierują się sobie tylko znanymi racjami. Zwykle przy tym ufają swej intuicji, która ich nie zawodzi.

Znak zodiaku imienia Dagmara

Spośród znaków zodiaku najchętniej będą nosić to imię dziewczęta ze znaków Wodnika i Skorpiona oraz Ryb i Koziorożca. Dobrze też będą się czuły z tym imieniem Panny i Bliźnięta, a także Raki, które z pewnością zostaną nawiedzonymi artystkami. Imię to nadane ognistym Baranom, Lwom lub Strzelcom nastraja je do buntów i pasji; mało też jest wskazane dla Byków i Wag (znaków planety Wenus), gdyż nie obiecuje ono zbyt wielu wygód i przyjemności.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

190 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent