Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Chloe - znaczenie i pochodzenie imienia

Także :
Znaczenie : "zielony pęd" lub "młode dziewczę"
Planeta : Neptun i Jowisz
Znane : Chloë Agnew, Chloe Marshall, Chloë Sevigny
Imieniny : 21 czerwca

Historia imienia

Imię Chloe pochodzi z mitologii greckiej – był to przydomek bogini Demeter. Imię to było użyte także w Biblii, w 1. liście do Koryntian. Jest to także nazwa odkrytej w 1895 roku planetoidy.

Wymowa imienia w Polsce jest zgodna z pisownią jako „chloe” lub z języka greckiego jako „kloe”. W krajach anglojęzycznych wymowa to „kloi”.

Znaczenie imienia Chloe

Imię Chloe w języku greckim oznacza „zielony pęd” lub „młode dziewczę”.

Numerologia imienia Chloe

Liczba imienia to SIÓDEMKA, charakteryzująca ludzi o głębokim wglądzie w świat wewnętrzny, wrażliwych, delikatnych o wysoce rozwiniętej intuicji.

Jaka jest Chloe?

Chloe to unikalna i oszałamiająca kobieta, która wydaje się dość tajemnicza. Być może dlatego, że jest dość skryta lub dlatego, że jej wygląd zewnętrzny mocno kontrastuje z jej wewnętrzną naturą. Chloe jest niezwykle urocza i łatwo można założyć, że jest płytka lub lekkomyślna, kiedy w rzeczywistości jest rozważna i skłonna do retrospekcji. Czasem działa impulsywnie, nie mogąc oprzeć się ciekawości świata lub nie potrafiąc poskromić własnych emocji. Kiedy dobrze się gdzieś czuje, staje się pewna siebie i ujawnia się jej natura skłonna do szlachetnych czynów, pokazuje się jako osoba czarująca, produktywna i błyskotliwa. Często jest zafascynowana rzeczami nietypowymi, oryginalnymi lub niespotykanymi.

Jako dziecko Chloe jest żywiołowa i spontaniczna, ma bujną wyobraźnię i ogromną kreatywność. Zdarza jej się wybuchać  gwałtowną euforią lub gniewem, z tendencją do długiej rozpaczy. Rodzice Chloe powinni zapewniać jej harmonię, dawać jej dużo miłości, uwagi i zachęty do działania.

Znak zodiaku imienia Chloe

Imię Chloe pasuje do osób urodzonych w znaku Bliźniąt, Strzelca i Ryb.

Gwiazdy i znane osoby, które nadały swojej córce imię Chloe:

Olivia Newton-John

Philip Green

763 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent