Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Brygida - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Brydzia, Brygidka
Znaczenie : wyniosła
Planeta : Neptun i Księżyc
Znane : Brigitte Bardot, Bridget Fonda, Brygida Grysiak, Brigitte Nielsen, Brygida Turowska
Imieniny : 1 lutego - św. Brygidy Irlandzkiej z Kildare; 23 lipca - św. Brygidy Szwedzkiej

Historia imienia

Imię Brygida wynurzyło się z puszcz i mokradeł, które przed wiekami pokrywały Europę. Zanim weszło do chrześcijaństwa, było imieniem celtyckiej bogini, zwanej Brigit, czyli „wyniosła”. Była ona matką bogów, boginią życiodajnych sił przyrody, żyznej ziemi, a także mądrości, medycyny, poezji i magii. Jej wyznawcy nie byli pewni, w ilu boskich osobach występuje. Często wyobrażano sobie Trzy Brygidy albo do Brygidy głównej dodawano trzy pomniejsze. Nasza podświadomość nie całkiem o niej zapomniała – i jeszcze dziś zdarza się, że śni nam się postać Potrójnej Kobiety. Brygidę czcili w starożytności Galowie, celtyccy przodkowie dzisiejszych Francuzów. Ciekawe, że gdy czterdzieści lat temu Francuzi zaczęli pewną kobietę wielbić niczym boginię, miała ona na imię… Brygida. Oczywiście mam na myśli Brigitte Bardot. Kiedy Irlandia – wyspa zamieszkana przez Celtów – przyjęła chrześcijaństwo, pierwsza święta i krzewicielka nowej religii też nosiła imię Brygida. Zapamiętano ją jako cudotwórczynię, która miała władzę nad ogniem, deszczem i palącymi promieniami Słońca. Jakie są dzisiejsze Brygidy?

Znaczenie imienia Brygida

Brygida = wyniosła.

Numerologia imienia Brygida

Liczba ich imienia wynosi PIĘĆ. Ludzie naznaczeni tą liczbą nie mieszczą się w ramach tradycji, codzienności, zwykłego życia.

Jaka jest Brygida?

I tak właśnie dzieje się z Brygidami: szukają własnej drogi, własnej, niepowtarzalnej recepty na szczęście. Szukają natchnienia i często ich życie jest pełne artystycznych i religijnych wzruszeń. Mogą nie być wystarczająco rozumiane przez swoich najbliższych, ale zawsze znajdują bratnie dusze, choćby daleko, na przysłowiowym końcu świata. Często wybierają zajęcia, które dają sposobność zaglądania do ludzkich dusz, do czyichś tajemnic. Brygida to znakomite imię dla psychologów! Starożytna Brigit patronowała życiodajnym siłom przyrody. Dzisiejsze Brygidy również mają szczęśliwą rękę do kwiatów, roślin, uprawy ogrodów – i nawet gdyby całe życie spędziły w śródmieściu, od razu będą „czuły w palcach”, jak się doi krowę. Wrodzone talenty Brygid dotyczą tych dziedzin, którymi w astrologii opiekują się Księżyc i Neptun: mają zatem Brygidy od losu zielone światło na to, by zajmować się zielarstwem i uzdrawianiem, radiestezją i przewidywaniem przyszłości.

Znak zodiaku imienia Brygida

Imię Brygida jest najlepiej zharmonizowane z mistycznym, natchnionym znakiem Ryb, ale również odpowiednie jest dla Wodników – ze względu na ich niezależność i postępowość, oraz dla miłośników przyrody – Byków i Raków. Również wrażliwy znak Skorpiona będzie żył w zgodzie z energiami tego imienia. U Koziorożców, Panien i Strzelców to imię podkreśli ich niezależność i trzymanie się własnej drogi. Brygidy Bliźnięta, Barany i Wagi wyrosną na niespokojne duchy, wiecznie szukające przygód.

Znane osoby, których córki mają na imię Brygida

Lech Wałęsa

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

561 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent